Podano faktyczne dane o koronawirusie w Polsce. Wiemy, ile osób jest objętych kwarantanną

Podano faktyczne dane o koronawirusie w Polsce. Wiemy, ile osób jest objętych kwarantanną Źródło: unsplash.com Artem Maltsev

Kwarantanna obejmuje kolejne grupy osób. W sieci pojawia się coraz więcej informacji na ten temat, a teraz podano oficjalne dane.

Kwarantanna jest jedynym bezpieczniejszych rozwiązań, hamujących rozprzestrzenianie się wirusa. Media donoszą o kolejnych osobach objętych kwarantanną, a także o nowych przypadkach zarażenia. Po kilku dniach narastającej paniki oficjalnie podano jak przedstawia się sytuacja w Polsce. Aż trudno uwierzyć, nikt nie powinien lekceważyć tych doniesień.

Ile osób w Polsce objęła kwarantanna? Podano faktyczne dane 

Z każdym dniem rząd informuje o kolejnych przypadkach zarażenia koronwairusem w Polsce. Choć coraz to nowsze doniesienia rodzą jeszcze większy niepokój Polaków liczba zarażonych, w stosunku do innych krajów, szczęśliwie wciąż pozostaje niewielka. By jednak jak najbardziej zahamować rozprzestrzenianie się choroby, ministerstwo ogłosiło w minioną środę 2-tygodniowe zawieszenie zajęć w szkołach. Ponadto, piątkowym wieczorem podczas konferencji, premier Mateusz Morawiecki poinformował o zamknięciu restauracji, klubów i podobnych lokali rozrywkowych. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Tymczasem portal Wprost.pl przekazał faktyczne dane dotyczące koronawirusa w Polsce. Wiadomo już, ile wynosi liczba osób zarażonych, a także objętych kwarantanną. Należy wspomnieć, że w zeszły czwartek media podały o pierwszej ofierze śmiertelnej w naszym kraju. Była nią 57-letnia kobieta, która zaraziła się najprawdopodobniej od przebywającej wcześniej we Włoszech koleżanki. Wiadomo, że zarażona jest również jej najbliższa rodzina. 

Dzisiaj grzeje: 1. Szpitale rozsyłają pilne SMS-y do Polaków. Komunikat najwyższej rangi

2. Lekarz oszacował, ile miesięcy będzie trwać wirus w Polsce. „Musimy szykować siły"

Na dzień 13 marca mówi się o 521 osobach hospitalizowanych, 3151 objętych kwarantanną i 17 784 są objętych nadzorem epidemiologicznym. Takie informacje pojawiły się na Twitterze Ministerstwa Zdrowia. Jak uchronić się przed zarażeniem? Ograniczcie wychodzenie z domu do sytuacji koniecznych, zachowajcie minimum metr odległości od osób kichających i kaszlących oraz myjcie często ręce. Co ważne, niepokojące objawy wskazujące na zakażenie koronawirusem zgłoście w najbliższym szpitalu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. W sieci krąży list znanego wirusologa. Znaleźć można w nim wiele cennych wskazówek, które mogą uchronić nas przed zarażeniem
  2. Artur Boruc z objawami koronawirusa. Niepokojące informacje ws. zdrowia Polaka
  3. Z ostatniej chwili: znany dziennikarz Polsatu na kwarantannie z podejrzeniem koronawirusa
  4. Niepokojąca wiadomość dot. 14-letniego syna Małgorzaty Rozenek. Radosław Majdan otrzymał dramatyczny telefon w jego sprawie
  5. Paraliż szpitala na południu Polski. Stwierdzono koronawirusa u lekarza
  6. W Biedronkach zostały zainstalowane nowe kasy z ukrytymi funkcjami. Dobrze je znać

Źródło: twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News