Zapadła ostateczna decyzja ws. kwarantanny. Dotyczy setek tysięcy Polaków

Zapadła ostateczna decyzja ws. kwarantanny. Dotyczy setek tysięcy Polaków Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Kolejna dobra wiadomość dla Polaków. Kwarantanna przestaje obowiązywać w jednym z europejskich państw. Wiadomo już, dokąd Polacy mogą wyjechać bez obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny.

Polska znalazła się liście 59 państw, które po przyjeździe do Wielkiej Brytanii nie muszą przechodzić obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny. Na Wyspy Polacy mogą się wybrać już od piątku. Dla przypomnienia, wczoraj informowaliśmy o tym, że Polska znalazła się na jeszcze jednej liście – państw, które nie mają zniesionej obowiązkowej kwarantanny podczas podróży do Finlandii. 

Kwarantanna dla Polaków została zniesiona

Oprócz Polski na liście państw, z których można przyjechać do Wielkiej Brytanii bez obowiązkowej kwarantanny znalazło się większość państw członkowskich Unii Europejskiej z wyjątkiem Szwecji, Portugalii, Słowacji, Słowenii, Łotwy, Estonii, Rumunii i Bułgarii. Dodatkowo w przypadku Szkocji wyjątkiem są także obywatele Hiszpanii. 

Co więcej, na liście znaleźli się także mieszkańcy Szwajcarii, Norwegii, Andory, San Marino, Monako, Australii, Nowej Zelandii, Wietnamu, Korei Południowej, Tajwanu, Japonii i Hongkongu. Istnieje tylko jeden warunek, który podróżujący musi spełnić, by być zwolnionym z kwarantanny – przez 14-dni podróżny nie mógł przebywać w żadnym z państw poza listą. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Kwarantanna może zostać przywrócona. Lista krajów może ulec zmianie

Rząd w Wielkiej Brytanii zapewnia, że będą prowadzone regularne kontrole sytuacji epidemiologicznej w krajach, które znalazły się na liście, a także poza nią, by na bieżąco zmieniać listę. O przywróceniu bądź zniesieniu kwarantanny będą decydować: poziom występowania koronawirusa, dynamika zachorowań oraz wiarygodność danych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zła informacja dla wszystkich posiadaczy kont w bankach. Podjęto już decyzję

2. Ministerstwo Zdrowia przekazało ważny apel. Chodzi o ludzkie życie

Kwarantanna w Wielkiej Brytanii miała zostać zniesiona dla odwiedzających już w poniedziałek, jednak ze względu na nieporozumienia między rządem w Londynie i Edynburgu w sprawie pełnej listy zwolnionych z obowiązkowej kwarantanny krajów, zmiany zaczną obowiązywać od dziś. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagle zauważyła u siebie obrzęki na nogach i osłabienie mięśni. Wszystko przez jeden produkt, od razu z niego zrezygnowała
  2. Wielki wyczyn młodego sportowca. Zauważył pożar i uratował małe dziecko, wszystko nagrała kamera (WIDEO)
  3. W życie weszły duże zmiany ws. rejestracji u lekarzy. NFZ radzi pacjentom
  4. Beata Kozidrak przerwała w końcu milczenie. Bardzo smutne słowa
  5. Masz telefon w jednej z największych sieci w Polsce? Należy ci się zwrot pieniędzy
  6. Znaleziono dryfującą łódź z 4-latkiem na pokładzie. Jego mama, znana aktorka została uznana za zmarłą, są zeznania chłopca

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News