Kwarantanna w Polsce
Pixabay.com icsilviu
Monika Majko - 9 Listopada 2020

Bardzo niepokojąca wiadomość. Chodzi o wprowadzenie narodowej kwarantanny

Kwarantanna w całym kraju to decyzja, której obawia się zarówno polski rząd, jak i obywatele. Właśnie przekazano niepokojącą informację w tej sprawie.

Kwarantanna narodowa to ostateczny krok w walce z pandemią koronawirusa, który zapowiada polski rząd. Choć decyzji o ogólnopolskim lockdownie boja się zarówno władze, jak i obywatele, dane przekazane prze Ministerstwo Zdrowia wskazują, że już niedługo może ona zostać podjęta.

Kwarantanna narodowa to ostateczny krok w walce z pandemią koronawirusa

W środę 4 listopada podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan działania w związku z gwałtownym rozwojem pandemii koronawirusa w naszym kraju. Aktualnie Polska znajduje się w tzw. fazie bezpiecznika, czyli ostatniej granicy przed wprowadzeniem narodowej kwarantanny, która ma być ostatecznym krokiem w walce z pandemią COVID-19.

Nie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobąNie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobąCzytaj dalej

Według wiadomości przekazanych przez szefa rządu, do wprowadzenia twardego lockdownu w kraju ma dojść po przekroczeniu w ciągu siedmiu kolejnych dni średniej zakażeń dziennych na poziomie 27-29 tysięcy przypadków. Średnia dla ostatniego tygodnia to ponad 24,6 tys. nowych przypadków dziennie.

- Jeżeli epidemia dotknie powyżej 50 przypadków na 100 tys. mieszkańców na 7 dni w skali kraju to włączamy ten ostry hamulec bezpieczeństwa. Jeśli będzie w granicy 70-75 to wdrożymy zasady narodowej kwarantanny, czyli również ograniczenia w przemieszczaniu - przekazał premier Morawiecki.

Jak przekazał portal gazeta.pl, z każdą kolejną dobą prawdopodobieństwo wprowadzenia w Polsce narodowej kwarantanny rośnie. W poniedziałek 9 listopada resort zdrowia poinformował o kolejnych 21 713 potwierdzonych zakażeniach koronawirusem na terenie naszego kraju.

- Mamy 21 713 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (4373), małopolskiego (2650), wielkopolskiego (1983), dolnośląskiego (1719), mazowieckiego (1630), łódzkiego (1269), podkarpackiego (1260), lubelskiego (1201), pomorskiego (1122), kujawsko-pomorskiego (1018), zachodniopomorskiego (819), warmińsko-mazurskiego (694), opolskiego (591), lubuskiego (543), podlaskiego (497), świętokrzyskiego (344). Z powodu COVID-19 zmarło 45 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 128 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 568 138/8 045 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazało Ministerstwo Zdrowia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Dziennikarze oszacowali, kiedy być może przekroczona zostanie granica ogłoszenia twardego lockdownu w Polsce

Jak szacunkowo wyliczyli dziennikarze portalu, jeśli wzrost liczby zakażeń będzie utrzymywał się na takim poziomie, jak teraz, to granicę średniej dziennej dla wprowadzenia twardego lockdownu przekroczymy już 12 listopada 2020 roku. Są to jednak tylko szacunki, a na wynik ostatecznych wyliczeń ma wpływ wiele czynników.

- W ostatnim tygodniu liczba nowych przypadków danego dnia była wyższa średnio o ok. 6 tys. niż tydzień wcześniej tego samego dnia tygodnia. Choć oczywiście to "tylko" średnia [...] Gdyby jednak założyć roboczo, że w tym tygodniu także potwierdzane liczby nowych przypadków będą o ok/ 6 tys. wyższe niż tydzień wcześniej, alarmowy poziom 27 tys. zakażeń średnio w ostatnich siedmiu dniach (i 70 w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców) przekroczylibyśmy 12 listopada - przekazał portal next.gazeta.pl.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje Ryszard Kasprzak. Zrozpaczona rodzina przekazała wiadomość

2. Właśnie podano termin. 12 listopada może spełnić się najgorsze dla wszystkich Polek i Polaków

3. Żona Kurskiego przerwała milczenie. Dziennikarze dotarli do porażającej prawdy o ochronie

Oprócz prognozowania czasu, który być może pozostał nam do ogłoszenia narodowej kwarantanny, wszyscy zastanawiają się również, na czym dokładnie miałby polegać ten tzw. twardy lockdown. Polski rząd w ostatnim czasie wprowadził już liczne obostrzenia dotyczące funkcjonowania m.in. handlu. W następnym kroku premier Morawiecki mówił o m.in."całkowitym zamknięciu handlu, usług, również części zakładów" oraz o "bardzo zasadniczych zakazach przemieszczania się".

- Jeżeli do wyboru będzie zamkniecie gospodarki bądź ograniczenie kontaktów towarzyskich, to chyba dla każdego jest rzeczą jasną, że z punktu widzenia kosztów społecznych lepiej na jakiś czas narzucić sobie ograniczenia w relacjach międzyludzkich, niż doprowadzać do ciężkiego kryzysu ekonomicznego, z którego będziemy wychodzić przez długie lata
- mówił z kolei wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin w rozmowie z Business Insider Polska.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Policjant z Żor uratował 8 kociąt wyrzuconych w worku do rzeki. Jednak to nie jedyna jego bohaterska akcja
  3. Tysiące Polaków w żałobie. Nie żyje polski sportowiec sprzed lat, na jego mecze chodziły tysiące
  4. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  5. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  6. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  7. Przełomowe odkrycie naukowców. Dotyczy organizmów, które mogą żyć na Marsie do dzisiaj
  8. Krzysiek z zespołem Downa od dawna obala stereotypy. Teraz spełniło się jego największe marzenie, jest wniebowzięty
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Gazeta

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News