Polska znalazła się na "czarnej liście". Nowy obowiązek narzucony na obywateli dotyczący kwarantanny

Polska znalazła się na "czarnej liście". Nowy obowiązek narzucony na obywateli dotyczący kwarantanny Źródło: Pikio.pl

Kwarantanna obowiązywać będzie polskich turystów, którzy planują się wybrać do krajów nadbałtyckich. Okazuje się, że ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, Polska znalazła się na "czarnej liście". Nowy obowiązek wejdzie w życie już od poniedziałku. W których państwach Polacy będą musieli się liczyć z obowiązkiem przejścia 14-dniowej kwarantanny?

Kwarantanna zostanie nałożona na Polaków podróżujących do krajów nadbałtyckich. Zgodnie z decyzją podjętą w piątek 7 sierpnia, turyści będą zobligowani do przestrzegania 14-dniowej izolacji po przekroczeniu granicy z Litwą, Łotwą i Estonią. Władze nadbałtyckich krajów zdecydowały wydać takie rozporządzenia na podstawie rosnącej liczby nowych zakażeń koronawirusem.

Kwarantanna dla polskich turystów

Rząd Litwy, Łotwy i Estonii podjął nowe rozporządzenia, które dotyczyć będą podróżujących do krajów nadbałtyckich z Polski. Postanowiono, że wszystkie kraje, w których wskaźnik nowych zakażeń jest wyższy niż 16 na 100 000 obywateli, zostaną wpisane na "czarną listę". Wśród tych krajów znajduje się obecnie Polska ze wskaźnikiem 20,6. Kwarantanna będzie nakładana na wszystkich podróżujących do Litwy, Łotwy i Estonii. 

Kwarantanna została nałożona nie tylko na Polskę. Na "czarnej liście" znalazły się także: Austria, Chorwacja, Cypr, Luksemburg, Rumunia, Hiszpania, Andora, San Marino, Belgia, Bułgaria, Monako, Malta, Szwecja, Czechy, Holandia, Portugalia, Islandia, Szwajcaria, Francja.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Kwarantanna obowiązywać będzie od poniedziałku 

Kwarantanna dla Polaków będzie obowiązywać już od najbliższego poniedziałku 10 sierpnia. Turyści planujący wyjazdy na Litwę, Łotwę czy Estonię powinny liczyć się z obowiązkiem odbycia 14-dniowej kwarantanny tuż po przekroczeniu granicy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Gratulujemy. W końcu się udało, wielkie szczęście w domu Aleksandry Kwaśniewskiej
2. Najpiękniejszy dzień w życiu zmienił się w koszmar. Panna młoda zmarła tuż przed swoim ślubem


3. Szumowski przestał ukrywać. Powiedział, co wydarzy się w następnym tygodniu

- Zgodnie z najnowszą statystyką Slimību profilakses un kontroles centrs (Centrum Kontroli i Zapobiegań Chorób), osoby przyjeżdżające z Polski MUSZĄ poddawać się 14-dniowej samoizolacji. Przypominamy, że w każdy piątek publikowana jest lista krajów z liczbą przypadków Covid-19 na 100 000 mieszkańców przekraczającą 16 zachorowań w ciągu ostatnich 2 tygodni. Przyjezdni z państw ze wskaźnikiem 16 i więcej podlegają 14-dniowej samoizolacji - przekazała za pośrednictwem Facebooka ambasada Łotwy w Polsce.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polsat ostrzega Polaków. Można spodziewać się nawet zagrożenia życia
  2. Brak nam słów. Córka Izabelli Scorupco jest oszałamiająco piękna, zdjęcia mówią same za siebie
  3. Łukasz Szumowski przekazał ponurą wiadomość. Zacznie się już dzisiaj
  4. 160 ofiar śmiertelnych, może być ich jeszcze więcej. Bardzo smutne wiadomości przekazała Telewizja Polska
  5. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Pasek był jedynie zadziwiającym wstępem, aż trudno uwierzyć, o co poszło

Źródło: O2 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News