Niebywałe sceny na indyjskiej plaży. Dzięki kwarantannie stała rzecz, jakiej nie było od 7 lat

Niebywałe sceny na indyjskiej plaży. Dzięki kwarantannie stała rzecz, jakiej nie było od 7 lat Źródło: Artgrid Francesco Thilo Silj

Kwarantanna spowodowana epidemią koronawirusa wywołała interesujące zjawisko w Indiach. Na plaży stało się coś, czego mieszkańcy nie widzieli już od siedmiu lat. To kolejny dowód na to, że natura bardzo szybko reaguje na obecne zmiany.

Obecnie kwarantanna, zarówno ta przymusowa, jak dobrowolna sprawia, że wiele miast pustoszeje. A że natura nie lubi próżni, w niektórych miejscach dochodzi do zjawisk, których ludzie nie mieli szans obserwować od dawna. Niedawno przekonać się o tym mogli mieszkańcy Indii - na plaży zobaczyli coś, czego nie widzieli od siedmiu lat.

Kwarantanna, którą stosuje się w ramach walki z epidemią wirusa SARS-CoV-2, sprawia, że świat stał się spokojniejszym miejscem. Natura zauważyła to dużo szybciej, niż nam się wydaje. Woda w weneckich kanałach od wielu lat nie była tak czysta, dlatego obecnie pojawiły się w niej ryby oraz łabędzie. W okolicach Sardynii zaobserwowano dawno niewidziane delfiny. Natomiast w Polsce, na głównych drogach w Zakopanem można spotkać spacerujące sarny.

Kwarantanna przyczyniła się do niesamowitego zjawiska w Indiach

Fakt, że panująca kwarantanna oddaje naturze pierwotnie przynależną jej przestrzeń, przekonali się również mieszkańcy Indii. Od 2013 roku żółwie oliwkowe jedynie nocą wychodziły na plaże stanu Odisha, by złożyć jaja. Jednak obecna sytuacja wywołana epidemią koronawirusa sprawiła, że ludzie bardzo rzadko opuszczają domy. Duże gady najwyraźniej znowu poczuły się bezpieczne.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Podczas gdy kwarantanna zmusza wielu mieszkańców do przebywania w domach, żółwie oliwkowe pojawiły się na indyjskich plażach w ciągu dnia. To pierwsza taka sytuacja od siedmiu lat, gdy rzadkie gady poczuły się na tyle bezpiecznie. Wiele osób nie kryło zdziwienia na wieść o tym zaskakującym wydarzeniu. W rezerwacie Gahirmatha pojawiło się 420 000 żółwi, natomiast do Rushikulya przypłynęło ich około 370 000. Jak donosi News18, samice mogły znieść ponad sześć milionów jaj.

Dzisiaj grzeje: 1. Dostałeś już 13. emeryturę? ZUS może ją odebrać nawet po wypłacie, wiadomo kto jest zagrożony 

2. Ważne słowa Ministra Zdrowia. Już niedługo na Polaków może zostać nałożony nowy obowiązek

Chociaż kwarantanna i wszystko, co związane z z epidemią koronawirusa, wywołuje niepokó u ludzij, natura zdaje się bardzo dobrze adaptować do obecnej sytuacji. W wielu regionach zaobserwowano ogromny spadek emisji zanieczyszczeń. Wiele stworzeń szybko zajmuje wolne przestrzenie.

Wyświetl ten post na Instagramie.

The arribada or the mass nesting of olive Ridleys is nothing short of magic. Olive Ridleys live in oceans and only come to land to nest. When the females grow up, they return to the same beaches to lay eggs. How they navigate back was a mystery for a long time but recent science suggests that individual beaches have magnetic fields unique to them. When the turtles hatch, these fields are imprinted into their brains, allowing them to sense it when they need to return. It’s a magnificent internal compass as accurate as the latitudes and longitudes used by humans. Read a spectacular story by Swati Thiyagarajan @swatithiyagarajan on the nesting phenomenon on our website. Link in bio. . Photo: Kartik Shanker @shanker_kartik #arribada #odisha #oliveridley #oliveridleyturtle #nesting #rushikulya #turtle #India #wildlife #conservation #biodiversity #wildlifeIndia #turtles🐢 #massnesting #breed #naturalworld #rgsustain

Post udostępniony przez RoundGlass Sustain (@rgsustain)

Najlepsze newsy dnia:

  1. Były prezydent Portugalii apeluje. "Oddajmy respiratory młodszym"
  2. Zdjęcia młodziutkiej córki Adama Małysza wprawiają w osłupienie. Upodobniła się do potwora
  3. Eksperci biją na alarm przed bezobjawowym koronawirusem. Konsekwencje mogą być straszne, jeśli się go zignoruje
  4. Naukowiec mówi, jak można zatrzymać epidemię. Jest jeden, kluczowy warunek
  5. Latami starali się o dziecko. Niewyobrażalne, co się stało w dniu porodu, cały szpital zalał się łzami
  6. MZ i NFZ ostrzegły Polaków. Podały ważne reguły dotyczące zakupów, lepiej się do nich zastosuj

źródło: Newsner

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News