Czy w czasie kwarantanny można wyjść do własnego ogrodu albo na balkon? Odpowiedź nie jest oczywista

Czy w czasie kwarantanny można wyjść do własnego ogrodu albo na balkon? Odpowiedź nie jest oczywista Źródło: unsplash.com Adeolu Eletu

Kwarantanna zabrania wyjść do własnego ogrodu oraz na balkon? Odpowiedź wcale nie jest oczywista.

Przymusowa kwarantanna zapewne nie jest tym, o czym Polacy marzyliby w czasie zbliżającej się wiosny. Pozostanie w domu, gdy na zewnątrz zza chmur wychyla się piękne słońce, a temperatura wzrasta coraz bardziej, nie jest łatwe. Tym trudniej jest oswoić się z obecną sytuacją, gdy zostajemy odcięci nie tylko od świata, ale przede wszystkim od krewnych czy przyjaciół. Czy istnieje zatem jakikolwiek sposób na wytrwanie na kwarantannie? Wyjście do ogrodu lub na balkon byłoby zbawienne, choć wiele wątpliwości budzi pytanie, czy rzeczywiście jest to dozwolone. 

Kwarantanna na balkonie lub własnym ogrodzie jest legalna? Odpowiedź nie jest oczywista 

Epidemia koronawirusa trwa, a wprowadzone dotychczas obostrzenia z tygodnia na tydzień stają się coraz bardziej rygorystyczne. Mowa nie tylko o ograniczeniach i zasadach obowiązujących w zakresie przemieszczenia się. Od 15 marca obowiązkową 2-tygodniową kwarantanną zostają objęte wszystkie osoby powracające do kraju lub osoby mające bliski kontakt z zarażonymi COVID-19, a także osoby z podejrzeniem zarażenia. Przymusową kwarantannę stosuje się także w przypadku chorych, których stan zdrowia nie wymaga hospitalizacji. Czym różnią się wszystkie te izolacje?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Interia postanowiła wyjść naprzeciw wszystkim domysłom, odpowiadając na najczęściej zadawane pytania internautów. Zatem na czym polega przymusowa kwarantanna? Osoby nią objęte nie mogą opuszczać miejsca swojego zamieszkania, co oznacza, że nie mają możliwości wyjścia do sklepu czy nawet na spacerowania z psem. Każdego dnia ich obecność w domu jest kontrolowana przez funkcjonariuszy policji. Wśród wielu komentarzy pojawiło się także pytanie, czy na obowiązkowej kwarantannie możliwe jest wyjście do własnego ogrodu lub na balkon. Odpowiedź nie jest oczywista, bowiem choć nie zabrania się wyjścia w te dwa miejsca, surowo zabroniony jest kontakt z innymi.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie wprowadzono najnowszy zakaz. Zaboli wielu Polaków

2. Czy można iść do sklepu po alkohol? Nowe obostrzenia. Policja wyjaśnia

- Osoby objęte obowiązkową kwarantanną mogą wychodzić do własnego ogrodu, na taras lub na balkon. Warunek jest jeden: w tym czasie nie mogą mieć bliskiego, bezpośredniego kontaktu z sąsiadami - wyjaśnia portal Interia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koronawirus uszkadza nie tylko płuca. Niepokojące doniesienia
  2. Anna i Robert Lewandowscy przekazali fortunę polskiemu szpitalowi. Wiemy, która placówka otrzyma wsparcie
  3. Rząd planuje ogromną zmianę na samą Wielkanoc. Dotyczy wszystkich, wielu Polaków się wścieknie
  4. Przenigdy nie wolno kupować jajek z 3 na początku kodu. Jej znaczenie sprawia, że odechciewa się jeść
  5. Z powodu kwarantanny zostawił kota samego na półtora miesiąca. Gdy wszedł do domu niemal ścięło go z nóg, finał historii powala
  6. Jasnowidz Jackowski ostrzegał. Do kamery powiedział co znajduje się w jedzeniu, które jemy prawie wszyscy

Źródło: interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News