Ważny komunikat rządu. Od dziś dodatkowy obowiązek dla wielu Polaków

Ważny komunikat rządu. Od dziś dodatkowy obowiązek dla wielu Polaków Źródło: Elżbieta Witek, autor zdjęcia: Kancelaria Premiera; zdjęcie poglądowe

Kwarantanna wciąż trwa i trwać będzie jeszcze przez najbliższe tygodnie. Rząd właśnie wydał komunikat o dodatkowym obowiązku dla wielu Polaków.

Kwarantanna zaczyna się stawać utrapieniem dla wielu rodaków. Zakaz wyjścia z domu, brak możliwości spotkania się ze znajomymi, czy też dalszą rodziną, a do tego wszystkiego coraz to nowsze obostrzenia, jeszcze bardziej rygorystyczne od poprzednich. Niestety, na horyzoncie wciąż nie widać końca epidemii, choć eksperci robią, co mogą. Tymczasem pojawił się kolejny komunikat skierowany do wielu obywateli.

Kwarantanna z dnia na dzień coraz bardziej rygorystyczna? Nowy komunikat rządu

Pierwszego kwietnia na oficjalnym Twitterze Ministerstwa Cyfryzacji pojawił się ważny komunikat skierowany do wielu Polaków. Poinformowano w nim o obowiązku zainstalowania na swoim telefonie komórkowym specjalnej aplikacji, z której powinny korzystać wszystkie osoby objęte obowiązkową kwarantanną domową, czyli osoby po powrocie do kraju lub zarażeni koronawirusem, których stan nie wymaga hospitalizacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- WAŻNE! Z obowiązkową kwarantanną domową wiąże się od dziś dodatkowy obowiązek - korzystanie z aplikacji Kwarantanna domowa - czytamy w komunikacie Ministerstwa Cyfryzacji na Twitterze. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mężczyzna pod Biedronką nagle osunął się na ziemię i umarł. Reakcja świadków zdumiewa

2. Czy mogę przyjmować gości? Czy mogę iść na cmentarz? Czy mogę pojechać na działkę? Kary do 30 tysięcy

Przypominamy, że od dziś obowiązują również nowe zasady przemieszczania się w miejscach publicznych. Zgodnie z nimi osoby poniżej 18 roku życia nie mogą opuszczać domu bez opieki dorosłego, każdy klient jest zobowiązany do założenia rękawiczek przed wejściem do sklepu, a w każdym markecie może przebywać po 3 klientów do jeden kasy, co oznacza, że na przykład w sklepie z 4 kasami może ich być jednocześnie 12. Wszelkie informacje o nowych obostrzeniach można znaleźć na oficjalnym profilu Ministerstwa Zdrowia na Twitterze. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie mógł wytrzymać w domu podczas kwarantanny. Uciekł na zewnątrz przebrany za krzak
  2. Prawda wyszła na jaw po czasie. Poznaliśmy smutne kulisy rozwodu Piotra Żyły
  3. Na jaw wychodzą dramatyczne szczegóły śmierci polskiego aktora. Porażające doniesienia
  4. Już nie tylko teoria, rząd zaczął przejmować samochody obywateli. Wszystko zgodnie z prawem
  5. Eksperci twierdzą, że stan pandemii może się utrzymać nawet latami. Ale są i dobre informacje
  6. Jasnowidz Jackowski ostrzegał. Do kamery powiedział co znajduje się w jedzeniu, które jemy prawie wszyscy

Źródło: twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News