Kukiz: Pozwę za nazwanie mnie antysemitą. Wątły: pocałuj się w antysemicką dupę

Kukiz: Pozwę za nazwanie mnie antysemitą. Wątły: pocałuj się w antysemicką dupę Źródło: yt.com/RzeczpospolitaTV

Kuba Wątły jest jednym z tych dziennikarzy, którzy nie boją się używać bardzo dobitnych słów przy opisywaniu polskiej rzeczywistości. Po raz kolejny dosadnie podsumował wypowiedzi polityka. Tym razem na tapet został wzięty Paweł Kukiz i jego wypowiedzi dotyczące Żydów.

Kuba Wątły bardzo krytycznie wypowiedział się o Pawle Kukizie, a konkretnie jego bardzo kontrowersyjnym wpisie, który przed kilkunastoma godzinami został opublikowany na Facebooku. Dziennikarzowi zdecydowanie nie spodobał się ton wypowiedzi parlamentarzysty, a jeszcze bardziej oburzyły go tłumaczenia byłego muzyka, który zaczął grozić pozwami.

Kuba Wątły ostro podsumował Pawła Kukiza i jego wypowiedzi o Żydach

Przed kilkudziesięcioma godzinami Paweł Kukiz opublikował na swoim facebookowym koncie kontrowersyjny wpis. Wspomniał w nim o kolejnej rocznicy śmierci Augusta Fieldorfa "Nila".

- Dziś 66. rocznica zamordowania przez komunistów Augusta Fieldorfa "Nila". Na karę śmierci przez powieszenie skazany został przez "sąd" pod przewodnictwem Żydówki Marii Gurowskiej vel Genowefa Maria Danielak z domu Zand, córki Moryca (Mariana) i Frajdy (Franciszki) z Eisenmanów. W składzie sędziowskim (poza Gurowską) znalazło się jeszcze dwóch Żydów - Emil Merz oraz Gustaw Auscaler (zm. w 1965 r. w Izraelu). Czwartym był Igor Andrejew (pochodził z wileńskiej, spolszczonej rodziny rosyjskiej). August Fieldorf "Nil" mimo tortur nigdy nie podjął współpracy z władzami komunistycznymi. Zapłacił za to najwyższą cenę. Cześć jego pamięci - napisał Paweł Kukiz.

Post o podłożu zdecydowanie narodowościowym wywołał niemałe poruszenie opinii publicznej. Pojawiło się wiele głosów, które wprost stwierdziły, że polityk jest antysemitą. Paweł Kukiz nie pozostał dłużny i zadeklarował, że będzie podejmował kroki prawne względem osób, które dopuszczą się nazwania go antysemitą.

Kilka słów do całej dyskusji postanowił dodać Kuba Wątły. Dziennikarz nie pozostawił żadnych złudzeń co do tego, jaką opinią "cieszy się" u niego poseł obecnej kadencji Sejmu.

- Paweł Kukiz: "pozwę za nazywanie mnie antysemitą". Pocałuj się w antysemicką dupę - post o takiej treści pojawił się na profilu facebookowym Kuby Wątłego.

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu