Kurski zrujnuje TVP? Ma zamiar wydać astronomiczną kwotę

Kurski zrujnuje TVP? Ma zamiar wydać astronomiczną kwotę Źródło: fot. youtube.com/Wirtualna Polska

Jacek Kurski w swojej karierze prezesa Telewizji Polskiej popełnił już wiele kosztownych błędów i wpadek. Milionowe straty i spadki oglądalności, choć z czasem odeszły w niepamięć, to w końcu nadszedł stosowny czas, by znów o nich mówić. Kierujący państwową telewizją polityk, ma zamiar wydać astronomiczną sumę na jedno ze swoich przedsięwzięć.

Od 2015 roku oblicze TVP diametralnie się zmieniło. Prowadzona przez Jacka Kurskiego spółka skarbu państwa odnotowała znaczne straty i spadek popularności, które oczywiście odbił się na jej finansach. Członek Solidarnej Polski doprowadził TVP do beznadziejnej kondycji, której wyrazem są dotacje, jakie otrzymała od władz. Niezarabiająca na siebie telewizja potrzebowała niemal dodatkowego miliarda złotych, by w ogóle móc funkcjonować. Wydaje się, że Kurski w końcu zrujnuje Telewizję Polską, która cieszy się chyba najgorszą reputacją od swojego powstania na początku lat 50. Z kasy stacji wypłynął kolejne miliony, które wedle ekspertów nie mają szans na zwrócenie się.

Jacek Kurski puści TVP z torbami?

Już w tym roku między 14 a 15 lipca odbędą się mistrzostwa świata w piłce nożnej organizowane w Rosji. Telewizja Polska postanowiła zainwestować w ich transmisję i wykupiła do tego prawa. Koszt samej licencji na pokazywanie obrazu z piłkarskich boisk Federacji Rosyjskiej wciąż objęty jest tajemnicą. Można jednak wnioskować, że jest niebotycznie wysoki. 300 milionów złotych kosztowały licencje na najważniejsze wydarzenia piłkarskie w latach 2016-2022. Problem w tym, że nie wliczają się do tej sumy mundiale w Rosji i Katarze, za które zapłacono osobno. Nie jest to jednak koniec kosztów, jakie poniesiemy za możliwość  "darmowego" oglądania mistrzostw. Stacja z Woronicza wyśle do Rosji około 150 pracowników. Liczba dziennikarzy wysłana na mundial w Brazylii w 2014 roku była mniejsza aż siedmiokrotnie. Zdaniem specjalistów ta ogromna inwestycja nie ma szans na zwrócenie się. Według nich jedynie od 40 do 50 procent wydatku wróci do Warszawy. Wszystko wskazuje na to, że Jacek Kurski po raz kolejny zmusi władze do większego dotowania prowadzonej przez niego stacji.
Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. PiS zwołuje pilną naradę kierownictwa. Chodzi o przyszłość
  2. Zawrotna kariera polityka PiS. Zarabia więcej niż premier
  3. Lewica wchodzi do gry. Zapowiadana kandydatura ma rozłożyć polityków PO i PiS
źródło: innpoland.pl Następny artykuł