Jak powszechnie wiadomo, Jacek Kurski na stanowisku prezesa Telewizji Polskiej podjął już bardzo wiele kontrowersyjnych decyzji, które wpływały na nastroje nawet stałych widzów stacji. Przez długi czas zarzekał się jednak, że nie ma to odbicia w wynikach oglądalności. Wszelkie wątpliwości na ten temat rozwiał najnowszy sondaż, do którego wyników prosimy jak zwykle odnosić się z odpowiednim dystansem.

Wyniki badania przeprowadzonego przez SW Research dla portalu rp.pl zdecydowanie nie ucieszą Jacka Kurskiego oraz obozu władzy. Aż 55 proc. spośród 800 respondentów stwierdziło, że „Wiadomości”, czyli flagowy program informacyjny telewizji publicznej, obniżył swoją jakość.

19 proc. uznało, że została ona na poprzednim poziomie, a 14 proc., że zdecydowanie się poprawiła. 12 proc. badanych powstrzymało się od wydania osądu.

Odbicie sondażu widać także w jawnych wynikach oglądalności. Według najnowszych danych udostępnionych przez Nielsen Audience Measurement za I półorcze 2017 roku, widownia „Wiadomości” w porównaniu ze stanem sprzed dwóch lat spadła o 860 tys. widzów. Wynosi więc obecnie 2,6 mln, tracąc pozycję lidera na rzecz „Faktów” TVN.