Kurski popiera ograniczenie praw dziennikarzy w Sejmie, ponieważ twierdzi, że przez nich politycy nie mogą pracować. Reporterzy mają nawet wchodzić do toalet. Dzięki zmianom politycy łatwo unikną niewygodnych pytań „na gorąco”. 

Dziennikarze oburzyli się decyzją polityków PiS, którzy chcą ograniczyć ich prawa w Sejmie. Wpadli na pomysł, by wydzielić reporterom specjalną strefę, znacznie dalej od pokojów klubów poselskich i głównego wejścia do Sejmu.

 – Człowiek nad pisuarem ma dziennikarza. W ten sposób to się nie da pracować – mówił Kurski.

Prezes TVP uważa, że zmiany są konieczne.

Nie ma drugiego parlamentu w Europie, w tych szanujących się krajach, gdzie dziennikarze wchodziliby tak na głowę politykom. Jest sfera autonomii przebywania polityków i wyraźnie miejsce, gdzie dochodzi do kontaktu polityków z dziennikarzami – dodał.

Dziennikarze uważają, że jest to znaczne ograniczenie ich praw i ma doprowadzić do tego, że politycy będą czuć się „zbyt swobodnie”, a praca reporterów będzie niezwykle utrudniona. Przede wszystkim trudniej będzie uzyskać dostęp do polityków, którzy akurat danego dnia będą na celowniku mediów w związku z różnymi wydarzeniami. W ten sposób łatwo unikną niewygodnych pytań.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

...

Zobacz również