Ledwie Polskę obiegła wiadomość, że Jacek Kurski został zwolniony z funkcji prezesa, a już pojawiły się kontrowersyjne szczegóły dotyczące pracy Kurskiego w telewizji publicznej.

Jak co wtorek, redaktor naczelny portalu Weszło!, Krzysztof Stanowski opublikował swój felieton. W tekście ujawnił treść swojej rozmowy telefonicznej z Jackiem Kurskim.

Podczas rozmowy Kurski narzekał na dramatyczny poziom sportowego studia TVP i próbował dowiedzieć się, kogo powinien zatrudnić. Zdaniem Stanowskiego, Jacek Kurski „sprawiał wrażenie kogoś, kto ma czas do 15:00, żeby naprawić sport w TVP, a później będzie ratował świat na innym odcinku. Szybki i konkretny, bez zbędnego ą-ę i gryzienia w język. Wiem, że generalnie narobił sobie wrogów, ale akurat w sporcie wykonał dobrą robotę.”

– Panie Krzysztofie, dzwonię, bo pan się zna na sporcie i w ogóle. No a ja mam taki problem. Zaraz rusza Euro, a ja obejrzałem to nasze studio… No to jest, kurwa, dramat. Dramat. To jest, kurwa, umieralnia! Wie pan co zrobię? Wypierdolę tych wszystkich dinozaurów do TVP Info! Engelów, Gmochów, wszystkich dinozaurów do TVP Info! Przez nich mi ludzie usypiają przed telewizorami. Ja za dużo na piłkę wydałem pieniędzy, żeby taką umieralnię firmować! – mówił Kurski.

– No, doceniam pańską otwartość, nie sądziłem, że ta rozmowa się tak potoczy, ale zgadzam się, że w kwestii studia jesteście beznadziejni.
– No właśnie, to kogo brać?! Kogo brać? Niech pan mi powie – czy Probierz się nadaje?
– Tak, nadaje się. Mówi co myśli, dobrze się wysławia. Ma luz przed kamerą.
– A Stokowiec?
– Też w porządku.
– No właśnie, chcę młodych polskich trenerów! Trochę życia, werwy! Michniewicza chciałem wziąć, ale ma twarz nietelewizyjną. Poza tym on w Polsacie, tak? A kogo z dziennikarzy? Pan chce przychodzić?
– Ja lecę do Francji na mecze, więc dziękuję. Ale Michał Pol ma dużo pasji, dobrze wypada.
– OK, OK. Kto jeszcze? Kto jeszcze?
– Zróbmy tak, że ja się zastanowię i w ciągu kilku godzin dam znać, kto jeszcze się nada i kto w ogóle jest dostępny w Polsce w tym czasie. – Czytamy w dalszej części rozmowy

CZYTAJ TAKŻE: Jacek Kurski odwołany z funkcji prezesa TVP

źródło: weszlo.com

...

Zobacz również