Trudno w to uwierzyć, ale Jacek Kurski przestał być pracownikiem Telewizji Publicznej. Podobny los spotkał Macieja Staneckiego z zarządu spółki. 1 sierpnia doszło do rozwiązania umów za porozumieniem stron.

Do tych szokujących informacji dotarł „dziennik.pl”. Oczywiście w sprawie jest jeden haczyk. Kurski i Stanecki podpisali nowe kontrakty o nieco innym charakterze. W praktyce nadal kierują TVP.

Co ciekawe kontrakty menadżerskie przewidują bajońskie kwoty wynagrodzenia. Dla prezesa telewizji przewidziana jest 7-krotność średniej pensji w sektorze przedsiębiorstw. Jak podkreśla „dziennik.pl” – bez wypłat nagród z zysku.

Okazuje się więc, że teraz Jacek Kurski zarabiać będzie ponad 30 tys. zł. miesięcznie. Podobne sumy należą się Maciejowi Staneckiemu, jako członkowi zarządu TVP.

Dodatkowo, „dziennik.pl” donosi, że podobne zmiany mają miejsce w zarządzie Polskiego Radia i regionalnych rozgłośniach publicznych. Wynikają one z „Ustawy o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami”.

źródło: dziennik.pl

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=1CuF_GBTFOQ

Zobacz również