Kurs na wyjście z UE rozpoczęty? Autorzy petycji do Dudy chcą referendum

Kurs na wyjście z UE rozpoczęty? Autorzy petycji do Dudy chcą referendum Źródło: .

Po ogromnej porażce obozu Prawa i Sprawiedliwości podczas ostatniego szczytu UE i - jak przekonują zwolennicy obozu władzy - zdrady ze strony Viktora Orbana, w sieci coraz większą popularność zdobywa petycja do prezydenta Dudy. Jej autorzy żądają rozpisania referendum nt. wyjścia Polski z Unii.

Ostatnie dni w polityce międzynarodowej nie są dobrym okresem dla polskiego rządu. Nie dość, że Donald Tusk został wybrany na drugą kadencję na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej, to poparły go wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej - w tym największy zdawało się sojusznik Polski, Węgry z Viktorem Orbanem na czele.

Natychmiast po zakończonym głosowaniu, na oficjalnym profilu Orbana pojawiły się setki komentarzy, w których wyborcy PiS oskarżali go o zdradę i brak lojalności.

Teraz zawiedzeni wyborem Tuska oraz zdradą Orbana zwolennicy obozu władzy ruszyli z petycją, w której domagają się od prezydenta Dudy rozpisania referendum na temat wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

Jak przekonują w petycji, Unia Europejska nielegalnie miesza się w sprawy polskie tj. konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego, a ponadto jest antychrześcijańska, promuje dewiacje, zabijanie nienarodzonych dzieci oraz eutanazję. Wspólnocie dostało się również za próby zmuszenia Polski do przyjęcia imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki.

Do tej pory petycję podpisało ponad 7 100 osób.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News