Kuriozalnie wysoki koszt podróży na biesiadę w posiadłości ministra

Kuriozalnie wysoki koszt podróży na biesiadę w posiadłości ministra Źródło:

W internecie opublikowano rachunki za biesiadę u ministra Szyszki, która zorganizowana została w związku z wyjazdowym posiedzeniem rady nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Cała wizyta kosztowała 40 000 złotych, aczkolwiek najbardziej kuriozalny jest koszt za przejazd do posiadłości Jana Szyszki. 

Minister Szyszko zaprosił gości do swojego majątku w Tucznie. Huczna biesiada została oczywiście zorganizowana na koszt podatników. Do sieci już trafiły rachunki ze spotkania. Stawki są powalające - 40 000 złotych.

Co ciekawe, za transport z Warszawy do Tuczna i z powrotem firma Trans-Bus zarobiła 7344 złotych. To kolosalna cena zważywszy na to, że trasa Warszawa-Tuczno liczy nieco ponad 400 kilometrów. Gdyby podatnicy płacili takie pieniądze za swoje podróże, to nie opłacałoby się nawet pojechać z domu na stację benzynową, by nalać paliwo.

W cenie całej wizyty jest również usługa hotelowa za prawie 13 tysięcy złotych oraz usługi gastronomiczne za 14 tysięcy złotych.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News