Jeden z dziennikarzy Wirtualnej Polski, który chciał poinformować czytelników o ewakuacji lotniska im. Lecha Wałęsy, zaliczył przy tym kuriozalną wpadkę. Nie wiadomo, czy jej powodem był pośpiech, czy nieuwaga, ale na pewno udało mu się skutecznie rozwścieczyć opozycję. A wszystko przez jedno zdjęcie.

Kiedy około godziny 10:00 ewakuowano pasażerów oraz pracowników z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy, media od razu skutecznie zajęły się tym nośnym tematem. Jeden z dziennikarzy Wirtualnej Polski także chciał przekazać czytelnikom wszystkie potrzebne informacje, jednak nie przemyślał odpowiednio doboru zdjęcia do tekstu.

„Gdansk TW Bolek Airport” – to napis widniejący na fotografii ukazującej Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy, przerobionej zapewne przez jednego z internautów. Oficjalnie na budynku umieszczono bowiem słowa: „Gdansk Lech Walesa Airport”. Dziennikarz nie zauważył w porę swojego błędu, co skończyło się całkowitym wyśmianiem przez użytkowników portali społecznościowych oraz wściekłością opozycji. Zdjęcie bardzo szybko stało się niezwykle popularne, więc było już za późno, aby dokonać niezauważonej zmiany. Pewnie jeszcze przez jakiś czas pozostanie prawdziwym hitem wśród polskich użytkowników Twittera.

...

Zobacz również

Fot. Twitter