Autor artykułu zamieszczonego na portalu Onet.pl na pewno nie myślał o polityce, pisząc artykuł, w którym przez przypadek wymyślił nowe ministerstwo.

Lapsusy językowe zdarzają się najlepszym, ale kiedy wpadkę zaliczy dziennikarz – jego pomyłka może na długo stać się pożywką dla internetowych trolli. Tak też wygląda to w przypadku autora artykułu, zamieszczonego na Onet.pl.

Tekst dotyczy zwiększenia się ilości policjantów w Toruniu. Jest zwięźle napisany i nie budzi zastrzeżeń. To jednak efekt korekty, której dokonał portal po tym, jak internauci zauważyli znaczący błąd w artykule.

Piszący go dziennikarz lub dziennikarka przechrzcili Ministerstwo spraw Wewnętrznych i Administracji na resort spraw.. wenerycznych! Pomyłkę zauważył użytkownik Twittera „czytamydziennikarzom”. Opublikowany przez niego post został udostępniony parędziesiąt razy i doczekał się kilku zabawnych komentarzy. Jedna z internautek zasugerowała, że zwiększenie się patroli policji, o których mowa w artykule, nastąpi poprzez pączkowanie.

fot. Twitter/czytamydziennikarzom

źródło: Twitter/czytamydziennikarzom

...

Zobacz również