Ogromną popularność wśród użytkowników Twittera zdobył ostatnio wpis stworzony rzekomo przez kultowego Clinta Eastwooda, w którym pochwalił Polaków za dobre przyjęcie prezydenta Donalda Trumpa. Postem zachwycali się fani aktora, a podał go dalej dziennikarz TVP Jacek Łęski. Ku jego zdziwieniu okazało się jednak, że konto w rzeczywistości wcale nie należy do Eastwooda.

W krótkim wpisie „Eastwood” wyraził podziw dla sposobu, w jaki Polska przyjęła Donalda Trumpa. Dodał także, iż będzie przez najbliższy tydzień obserwował wszystkie wpisy opatrzone tagiem „Poland”. Najwyraźniej spodobało się to dziennikarzowi TVP znanemu m.in. z programu „Studio Polska”, gdyż podał post dalej na swoim koncie.

Jak się jednak okazuje, profil wcale nie jest prowadzony przez aktora. Już w pierwszym zdaniu opisu odkryć można, iż zrzesza on jedynie fanów Eastwooda, a jego prowadzeniem zajmuje się niejaki Walt Kowalski. Chociaż drobna, pomyłka dziennikarza TVP bardzo szybko została odnotowana przez media. Fakt, iż w żaden sposób nie sprawdził on źródła, z którego zdecydował się skorzystać, rozbawił wielu jego kolegów po fachu.

...

Zobacz również

Fot. Twitter