We Francji ma miejsce aktualnie największa od trzydziestu lat powódź, która powoli zbiera straszne żniwo. Służby ratownicze, w tym policja stara się pomóc swoim obywatelom, których życie jest zagrożone. Nie zawsze jednak wszystko idzie tak jak powinno.

W sieci pojawił się krótki reportaż na temat ogólnej sytuacji na zalanych terenach, przy okazji pokazano jak z żywiołem radzą sobie francuskie służby ratunkowe, w tym policja.

Uwiecznieni na filmie policjanci, mieli się wybrać na patrol w celu sprawdzenia czy na zalanym terenie nie przebywają osoby wymagające pomocy czy innego typu interwencji. Jednak już od samego początku wszystko zmierzało do katastrofy.

Pomijając już fakt, że zamiast wioseł mieli łopaty a zamiast wiosłować trzymali się kurczowo żywopłotu to samo zachowanie policjantów było też – delikatnie mówiąc – dziwne. Z uwagi na małe rozmiary łódki jaką starali się dotrzeć do potrzebujących, było trudno utrzymać im równowagę i co chwila wpadali do wody. Koniec końców wszyscy skończyli w wodzie po pas gdy łódka zaczęła tonąć.

Wszystko wygląda jak żywcem wydarte z komedii.

Film można obejrzeć również pod tym linkiem.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh

...

Zobacz również