Kurdowie pobili ekstremistów z ISIS

Kurdowie pobili ekstremistów z ISIS Źródło: MOSUL, Iraq -- the Kurdish Peshmerga platoon of the newly-formed Joint Iraqi Security Company marches to class May 30. 2nd Battalion, 44th Air Defense Artillery Regiment, 101st Airborne Division are jointly training Kurdish and Iraqi forces, to become the first self-sufficient local military force. Photo by Pfc. James Matise/U.S. Army.

Kurdowie to zawzięty lud, który jest w stanie w wojny z Państwem Islamskim. Ich siły są trudnym do pokonania przeciwnikiem dla terrorystów z samozwańczego kalifatu. Co więcej, w starciach z ekstremistami Kurdowie często odnoszą sukcesy.

Z dużą zawziętością bronią ziem, które są według nich kurdyjskim dominium. Nie zwalczają Państwa Islamskiego dopóki te nie zagraża im bezpośrednio. Jednak ISIS ostatnio naraziło się Kurdom, kiedy to ekstremiści zajęli kawał terenu w prowincji Kirkuk w Iraku. Z racji tego, że owe ziemie uważane są przez Kurdów za ich własność, bojownicy islamscy szybko stracili kontrolę nad nimi. Wojowniczy lud odbił więc obszar o wielkości 250 kilometrów kwadratowych w okolicy miasta o tej samej nazwie, co prowincja. Spory potencjał zauważyli w Kurdach Amerykanie, którzy już zawarli z nimi sojusz. Już niejeden atak na Państwo Islamskie przeprowadzili wspólnie. Dzięki sojuszowi peszmergowie mogą liczyć na wsparcie powietrzne sił USA. Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: gazeta.pl pt
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News