Przenigdy nie myj kurczaka przed gotowaniem. FDA ostrzega, to grozi poważnym zatruciem

Przenigdy nie myj kurczaka przed gotowaniem. FDA ostrzega, to grozi poważnym zatruciem Źródło: pxhere/cco/

Kurczak przenigdy nie powinien być myty przed gotowaniem. Choć jest to częsta praktyka i może nie wydawać się niebezpieczna, grozi poważnym zatruciem. FDA ostrzega wszystkich.

Kurczak jest produktem chętnie spożywanym na całym świecie. Możliwości jego przygotowania jest nieskończenie wiele, a do tego jest delikatny i, według niektórych, bardzo zdrowy. Okazuje się jednak, że wystarczy jeden niepozorny błąd, aby narazić siebie i swoich bliskich na poważne zatrucie. Przeczytaj i zadbaj o swoje zdrowie

FDA ostrzega. Kurczak nie powinien być myty przed gotowaniem 

Z pewnością każdy, nawet największy amator kuchni, nim zabierze się za przyrządzanie mięsa z kurczaka, dokładnie myje go pod bieżącą wodą, by pozbyć się wszelkiego rodzaju bakterii. Co prawda taki krok rzeczywiście jest skuteczny i pozwala pozbyć się niepożądanych drobnoustrojów, jednak niesie za sobą o wiele poważniejsze zagrożenie.

Zapewne niewielu zdawało sobie sprawę, że myjąc mięso w kuchennym zlewie i polewając je wodą z kranu, wprawdzie oczyszczamy je z zanieczyszczeń, lecz wszystkie bakterie, które teraz przeniosły się do wody, rozprysnęły się nie tylko na blacie, ale i na wszystkich kuchennych akcesoriach, które się na nim znajdują. Co więcej, drobnoustroje mogą osadzić się również na warzywach czy owocach leżących tuż przy zlewie. A skoro je umyłeś je przed chwilą, z pewnością nie przyjdzie ci do głowy, by zrobić to po raz drugi. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

FDA, czyli Amerykańska Agencja Żywności i Leków, ostrzega zatem, by pod żadnym pozorem nie myć surowego mięsa przed przyrządzeniem. Bakterie, które mogą wskutek tego osadzić się na pozostałych przyborach kuchennych, mogą prowadzić do poważnych zatruć pokarmowych, jeśli później będą miały styczność z żywnością

Dzisiaj grzeje: 1. Waldemar Goszcz zginął tragicznie 16 lat temu. Osierocił 6-letnią córkę, dziś to piękna kobieta
2. Na oczach związanej mamy zgwałcił dwójkę jej małych dzieci. Ale najgorsze stało się dopiero potem

Jeżeli zastanawiasz się, co w takim razie powinieneś zrobić, nie martw się - w czasie obróbki termicznej, takiej jak smażenie, gotowanie czy pieczenie, wszystkie niepożądane drobnoustroje zostaną zabite, dlatego nie obawiaj się, że jedząc kurczaka zaczniesz się źle czuć. Paradoksalnie, może dojść do tego właśnie wtedy, gdy umyjesz go przed spożyciem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz jeszcze tylko trochę ponad 2 tygodnie. Potem 300 zł PRZEPADNIE na dobre!
  2. Pierwszy dzień kadencji Sejmu dobiega końca a już zrobiono zdjęcie, o którym będziemy mówić przez 4 lata
  3. Media obiegły tragiczne wiadomości. Ponad 50 dzieci poszkodowanych, szaleniec wdarł się do przedszkola
  4. "Wypożyczali" sobie wzajemnie dzieci, po czym brutalnie je gwałcili. Najmłodsze nie miało nawet roku
  5. Córka Eleni zginęła w koszmarnych okolicznościach. Piosenkarka w końcu przyznała, co wydarzyło się po jej śmierci

Źródło: webniusy 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News