Kuratorium Oświaty ze Szczecina wszczęło postępowanie kontrolne w gryfickich szkołach z uwagi na wydarzenia na zeszłotygodniowych rekolekcjach wielkopostnych. Uczniowie uczestniczący w modlitwach mdleli, upadali na ziemię i dziwnie się zachowywali.

Według Kuratorium takie zachowania budzą wątpliwości a same omdlenia i upadki mogły być zagrożeniem dla zdrowia a nawet życia uczniów.

Uczniowie, którzy wzięli udział w rekolekcjach mówią o ogromnym szoku jaki wywołało u nich zachowanie rówieśników. Część uczniów odmówiła później dalszego uczestnictwa w rekolekcjach.

– To było dużym szokiem, że wystarczył dotyk i nagle wszyscy mdleli. Zasypiali, upadali. Nikt im nie udzielił pomocy.Ksiądz powiedział, że mamy poczekać aż oni sami wstaną – relacjonowali portalowi radioszczecin.pl uczniowie.

Rekolekcje, w których wzięło udział ponad tysiąc uczniów, prowadził ksiądz z parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gryficach, nie komentuje jednak sprawy.

Głos w spawie zabrał natomiast ks. Jacek Skowroński z Domu Pielgrzyma w Szczecinie, który starał się wytłumaczyć mediom, że takie zachowania tj. omdlenia podczas modlitw są rzeczą normalną w wierze chrześcijańskiej i nikomu nie zagrażają. Według księdza dzieją się one za sprawą Ducha Świętego.

źródło: radioszczecin.pl

Zobacz również