Halloween
źródło: wikimedia.org
Wiadomości Pikio - 12 Października 2016

Kurator oświaty przestrzega szkoły przed Halloween: "Takie imprezy powinny być zabronione"

Kurator oświaty w województwie kujawsko-pomorskim, Marek Gralik, ostrzegł szkoły i inne placówki edukacyjne województwa przed Halloween. Jak stwierdził Gralik, jest to sztuczne dla Polaków święto, które może wywołać spustoszenie w umysłach młodych.

Gralik, który jest byłym radnym PiS, wystosował specjalne pismo do placówek edukacyjnych w województwie, w którym ostrzega przed zgubnym działaniem anglosaskiego święta. Jak stwierdził w nim Gralik, to pierwszy dzień listopada jest ważny dla Polaków, a nie ostatni dzień października, kiedy to odbywa się Halloween.

- W naszej polskiej tradycji jest czasem zadumy i wspomnień o tych, których już wśród nas nie ma. Niektóre szkoły, w ramach przygotowań do tego dnia, ale również w poczuciu obowiązku, porządkują cmentarze, szczególnie miejsca pochówków żołnierzy poległych w walkach o wolność ojczyzny - przypomina w liście Gralik.

Kurator stwierdził jednak, że mimo to w wielu szkołach w naszym kraju Halloween obchodzone jest jako święto, co jest "całkowicie sprzeczne z polską kulturą". Gralik stwierdził też, że to "przenoszone z obcych kultur święto czyni spustoszenie w umysłach młodych".

- To, w sztuczny sposób przenoszone na polski grunt obce naszej kulturze, anglosaskie „święto” czyni pewne zamieszanie w umysłach dzieci i młodzieży - oświadczył kurator.

Co więcej, kurator stwierdził, że przebieranie się w ramach Halloween i świętowanie tego dnia jest niedopuszczalne wobec upośledzonych dzieci, gdyż bardzo negatywnie odbija się na ich umysłach.

Kurator zwrócił się więc z "uprzejmą prośbą" do rodziców, których poprosił o przemyślenie sprawy i podjęcie właściwej decyzji. Wyszedł też z prośbą o to, by rodzice wsparli we właściwym wyborze szkoły, do których uczęszczają ich dzieci.

- Zwracam się z uprzejmą prośbą do Państwa o wzięcie pod uwagę powyższej opinii podczas podejmowania decyzji w tej sprawie. Proszę również Rodziców, by pomogli szkole dokonać właściwego wyboru - podkreślił kurator.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:
źródło: radiozet.plpt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News