Szczeciński ośrodek pomocy wydał decyzję o zmianie sposobu wydawania pomocy z programu 500+. Matka, która zasiłek wydawała na alkohol dostanie bony, których nie można wymienić na używki.

Od początku istnienia programu Rodzina 500+ społeczeństwo zastanawiało się, co zrobić z rodzinami, w których pieniądze będą przeznaczane na alkohol zamiast na dzieci. Rozwiązanie problemu znalazł szczeciński ośrodek pomocy rodzinie. Rzecznik MOPR-u w wywiadzie udzielonym Radiu ZET powiedział, że najprawdopodobniej jedna z rodzin będzie dostawać bony towarowe zamiast pieniędzy.

Dzięki temu nie krzywdząc dzieci rozwiążą problem alkoholowy rodziców. Niestety w Szczecinie nie jest to odosobniony przypadek i postępowanie toczy się przeciwko innej rodzinie, na którą ośrodek dostaje donosy od sąsiadów.

Działania, które mają na celu zmianę sposobu wydawania zasiłków z programu Rodzina 500+, prowadzą też inne ośrodki między innymi w województwie zachodniopomorskim i świętokrzyskim. Taka zmiana z pewnością pomoże dzieciom z trudnych rodzin, a być może sprawi również, że społeczeństwo będzie mniej sceptycznie podchodzić do rządowego programu.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

wk źródło: fakt.pl

W

...

Zobacz również