Kultowy dziennikarz: "Allah Akbar może tak naprawdę znaczyć coś miłego"

Kultowy dziennikarz: "Allah Akbar może tak naprawdę znaczyć coś miłego"

Jeden z dziennikarzy amerykańskiej stacji CNN wzbudził ogromne kontrowersje. Redaktor wzburzył opinię publiczną swoim komentarzem na temat niedawnego zamachu w Nowym Jorku. Dziennikarz postanowił wytłumaczyć swoim odbiorcom co tak naprawdę oznacza "Allah Akbar", wykrzykiwane przez muzułmańskich terrorystów przed zamachem.

Podczas nowojorskiego ataku zamachowiec wjechał ciężarówką na pas rowerowy, powodując śmierć ośmiu osób i ciężkie obrażenia u kilkunastu kolejnych. Relacjonujący wydarzenie reporter Jake Tapper postanowił wyjaśnić widzom znaczenie zwrotu "Allah Akbar".

"Arabski zaśpiew"

Znany reporter CNN stwierdził, że te słowa to typowy "arabski zaśpiew", który z gruntu rzeczy nie ma negatywnych konotacji i jedynie chwali boga islamu. Jego zdaniem zwrot może oznaczać coś miłego. - Bóg jest wielki… czasami mówi się go też w najpiękniejszych okolicznościach, a także często słyszymy go w takich chwilach jak ta - mówił komentując zamach w Nowym Jorku. Wielu komentatorów zarzuca dziennikarzowi, że swoimi słowami uraził ofiary zamachu oraz ich rodziny. Stacja CNN jest krytykowana przez amerykańskich konserwatystów za polityczną poprawność, która zawsze obowiązuje na antenie oraz tuszowanie przewinień mniejszości rasowych i religijnych. Kanał należący do medialnego imperium Teda Turnera słynie również z ostrej krytyki wobec prezydenta Donalda Trumpa. Źródło: ndie.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News