Wstrząsające kulisy śmierci Kory. Nikt nie zwrócił na to uwagi
Jan Odyniec - 31 Lipca 2018

Wstrząsające kulisy śmierci Kory. Nikt nie zwrócił na to uwagi

Kora Jackowska znana wokalistka zespołu Maanam zmarła 28 lipca 2018 r. w swoim domu na ukochanym Roztoczu.  Stan jej zdrowia nie był tematem medialnym, ponieważ nie afiszowała się swoim życiem prywatnym. Wszyscy wiedzieli o tym, że choruje, ale nikt nie zwracał na to szczególnej uwagi. Kulisy jej śmierci mogą zszokować.

Jurorka programu "Must be the music" od kilku lat chorowała na raka jajników, który wyniszczał jej organizm. Nowotwór, który okazał się złośliwy został zdiagnozowany późno, gdyż dopiero w 2013 roku. Jak sama mówiła w wywiadach, pierwsze objawy pojawiły się pod koniec lat 90. i zostały zbagatelizowane przez lekarza, który nie zlecił badania na komórki nowotworowe, zamiast tego przepisując jej leki i antybiotyki na ból żołądka. W 2016 roku choroba przeszła w stan remisji, co pozwoliło artystce na powrót do codziennych aktywności. Niestety niedawno znowu nastąpił nawrót i pojawiły się przerzuty, które doprowadziły do jej śmierci.

Czy Kora Jackowska trzykrotnie stała na granicy śmierci?

- Mimo że chemioterapia wyniszczyła jej organizm i doprowadziła do utraty głosu, nie poddawała się do ostatniej chwili. Przeszła szereg operacji. Trzy razy była w stanie agonalnym, ale wiedziała, że ma dla kogo żyć - pisze "Fakt". Jak więc się okazuje, Kora nie tylko w ostatnich tygodniach czuła się szczególnie źle. Skoro w międzyczasie trzykrotnie aż stała na granicy życia i śmierci to musiała przeżyć znacznie więcej, niż wydaje się jej fanom. Jej walka była długa. Do tego w okresie, w którym choroba trochę ustąpiła, Kora Jackowska walczyła o refundację leku, który ratował jej życie. Jego miesięczna dawka kosztowała aż 24 tys. złotych. Efektem jej licznych apeli była decyzja Ministerstwa Zdrowia, poprzez którą lek w 2016 roku trafił do refundacji. Jak na Facebook'u napisał jej mąż, Kamil Sipowicz "Ostatni miesiąc był bardzo trudny. Na końcowej drodze towarzyszyła jej rodzina, przyjaciele i wiele oddanych osób" Kora Jackowska zmarła, mając 67 lat.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kora straciła największe szczęście. Poruszająca wiadomość tuż przed śmiercią PRZECZYTAJ TAKŻE: Od tego uzależnieni są sławni ludzie. Narkotyki, ostry seks PRZECZYTAJ TAKŻE: Nie żyje największy z psich bohaterów, zabili go w bestialski sposób

Kora Jackowska fot. facebook.com/Kamil SipowiczKora Jackowska fot. wikimediaKora Jackowska fot. se.pl
olga_jackowskaLegendy polskiej muzyki, które straciliśmy w ostatnim czasie [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News