Kulesza: Z projektu, który miał obniżyć podatki wyszedł projekt, który je zwiększy

Kulesza: Z projektu, który miał obniżyć podatki wyszedł projekt, który je zwiększy Źródło: fot. wikipedia Adrian Grycuk

Przed nami pierwsze na świecie podniesienie kwoty wolnej od podatku, które dla większości Obywateli spowoduje… podwyżkę podatku

Minister Morawiecki zaprezentował pomysł rządu na kwotę wolną od podatku. W skrócie: zarabiający poniżej 700 zł na rękę na miesiąc będą mieli wyższą kwotę wolną - zapłacą niższy PIT, zarabiający od 700 zł do 6.300 zł na rękę będą mieli niższą kwotę wolną - zapłacą wyższy PIT, zarabiający powyżej 6.300 zł na rękę w ogóle nie będą mieli kwoty wolnej - zapłacą wyższy PIT.

[...]Kwota wolna od podatku powinna być podniesiona dla wszystkich obywateli. Z projektu, który miał za zadanie obniżenie opodatkowania pracy wyjdzie projekt, który je zwiększy. Rząd szuka pieniędzy w naszych kieszeniach, tylko jeszcze nie wie, w jaki sposób zostaną ściągnięte.

Polacy powinni płacić niższe podatki, bo płacą ich zbyt dużo. Mamy zbyt wysokie wydatki publiczne, zbyt wiele pieniędzy marnuje się w urzędach na projekty, które nie przynoszą korzyści dla społeczeństwa.  Opodatkowanie pracy jest tak duże, że większość młodych Polaków już wyjechała. [...]Karana jest płaca, bo podatku dochodowego nie płacą bogaci tylko ci, którzy chcą być bogaci.

  Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News