Kulesza: Marszałek sejmu złamał regulamin

Kulesza: Marszałek sejmu złamał regulamin Źródło: fot. facebook.com/jakubkuleszanowepokolenie

Absolutnie wszyscy posłowie klubu Kukiz’15 są poza tym konfliktem, jesteśmy przeciwni tym awanturom politycznym. Żaden poseł naszego ugrupowania nie złamał regulaminu Sejmu, w przeciwieństwie do posłów Nowoczesnej, PO i marszałka Kuchcińskiego.

Złamanie regulaminu przez marszałka objawiło się nawet nie w przeniesieniu obrad, do czego miał prawo, ani nie w zawieszeniu posła Szczerby, bo takie uprawnienia zostały nadane marszałkowi za czasów marszałka Bronisława Komorowskiego w 2008 roku, ale w chwili zblokowania wszystkich głosowań nad poprawkami w dwa bloki głosowań. To było złamanie regulaminu Sejmu, w związku z czym większość naszego klubu nie poszła na salę kolumnową głosować nad budżetem, ale dwóch posłów uznało, że to jest ich obowiązek, jako, że posiedzenie było legalne, chociaż w bardzo niewłaściwy sposób przeprowadzane. Wzięli udział, żeby wyrazić swój sprzeciw. [...] Każdy mówi tu o kryzysie parlamentarnym.

Tutaj mamy takie zwykłe awanturnictwo polityczne. Przedsmak tego mieliśmy w 2002 roku, gdy Andrzej Lepper blokował mównicę, ale robił to z jakimś poczuciem humoru i to był - można powiedzieć - pewien happening. [...]

Jeżeli zmienilibyśmy ordynację na większościową, to 90% posłów Prawa i Sprawiedliwości zostałaby wymienionych. Jeżeli mamy do wyboru przedstawiciela danej partii, który ma bardzo duży negatywny elektorat i mamy powszechnie szanowaną osobę popieraną przez inną partię, to nawet jeżeli ta druga partia ma mniejsze poparcie, jest duża szansa, że uzyska lepszy wynik.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News