W sieci pojawiła się strona KukizWatch, która – jak czytamy w jej opisie – jest obywatelskim monitoringiem trzeciej siły politycznej w Polsce po wyborach prezydenckich. 

Na razie na stronie pojawiają się jedynie artykuły i wypowiedzi dotyczące planów Pawła Kukiza gdyby udało mu się zdobyć władzę. Mimo że twórca strony zapewnia, że przedstawia Kukiza w obiektywnym świetle to nie da się ukryć, że większość treści zamieszczanych na KukizWatch ma wydźwięk negatywny i krytyczny.

Najbardziej dostaje się głównemu postulatowi Pawła Kukiza tzn. jednomandatowym okręgom wyborczym, które jak przekonuje twórca KukizWatch, umocnią jedynie władzę Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej a większość wyborców nie będzie miała swoich reprezentantów w parlamencie.

Znajdziemy tam też m.in. kilka powodów, dla których – według twórcy KukizWatch – nie powinno się głosować na Kukiza tj. fundamentalizm religijny, nacjonalizm, brak wiedzy czy zwykłe lenistwo (ostatnie to nawiązanie do aktywności Kukiza w sejmiku dolnośląskim).

Na razie facebookowa strona KukizWatch ma niecałe 3 tys. fanów.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

...

Zobacz również