Klub parlamentarny Kukiz’15 oświadczył na jednej z konferencji prasowych, że nie wierzy w zapewnienia premier Beaty Szydło ws. nieprzyjmowania imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki. 

Po kolejnych zamachach terrorystycznych zorganizowanych przez muzułmańskich radykałów z Państwa Islamskiego, premier rządu Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło, oświadczyła w rozmowie z Superstacją, że aktualnie nie widzi możliwości, by Polska przyjęła imigrantów.

Przypomnijmy, że początkowo rząd Prawa i Sprawiedliwości – mimo stanowczego sprzeciwu podczas kampanii wyborczej wobec przyjmowania imigrantów – uhonorowało ustalenia jakie zawarł z UE poprzedni rząd dot. przyjęcia kilku tysięcy imigrantów z Syrii. Dodatkowo Polska zapłaci Turcji – w ramach pomocy w walce z kryzysem imigracyjnym – ok. 300 milionów złotych.

Zapewnienia premier Szydło o wstrzymaniu przyjmowania imigrantów skomentował przedstawiciel klubu Kukiz’15, który oświadczył, że aktualna postawa szefowej rządu PiS i rzekoma zmiana podejścia do problemu nie jest wiarygodna.

 – Cieszy nas zapowiedź pani premier o wycofaniu się z możliwości przyjmowania dzisiaj uchodźców. Wreszcie pani premier posłuchała tego co mówiliśmy od początku kampanii przez całą kadencję. Nie wierzymy natomiast w to, że jest to zapewnienie stałe, że jest to deklaracja długoterminowa jeżeli pani premier raz mówi, że przyjmie a raz, że nie przyjmie – powiedział mediom Paweł Skutecki z Kukiz’15.

Polityk przypomniał również po raz kolejny o akcji zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. przyjmowania imigrantów przez Polskę. Klub Kukiz’15 chce, by w tej sprawie ostateczną decyzję podjęło społeczeństwo.

Wcześniej – jak pisaliśmy tutaj – Paweł Kukiz osobiście wezwał premier Beatę Szydło do wycofania się z decyzji o przyjmowaniu imigrantów.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: kukiz’15 na tt

...

Zobacz również