Na oficjalnym kanale Kukiz’15 na YouTube został opublikowany film prezentujący wypowiedzi polityków formacji Kukiza, którzy wyliczają przypadki nepotyzmu pod rządami Prawa i Sprawiedliwości.

Jak informowaliśmy wcześniej, klub parlamentarny Kukiz’15 zapowiedział, że jeśli potwierdzą się medialne doniesienia o nepotyzmie jaki szerzy się w państwowych instytucjach i spółkach (chodzi m.in. o listę 200 przypadków nepotyzmu od początku rządów PiS) to złoży wniosek o wotum nieufności dla ministra skarbu Dawida Jackiewicza.

Formacja Kukiza Polityk złożyła również wniosek o przedstawienie przez premier Szydło informacji dotyczącej polityki kadrowej w spółkach z udziałem skarbu państwa i instytucjach podległych radzie ministrów.

Kolejnym etapem akcji Kukiz’15 jest publikacja kilkuminutowego materiału filmowego prezentującego wypowiedzi polityków tej formacji, którzy wytykają obecnemu obozowi władzy hipokryzję i nepotyzm.

 – Platforma do PiSu: „Zatrudniacie tysiące osób”, PiS do Platformy: „Tak, ale wy zatrudnialiście ich poprzednio”. Powinien zjawić się PSL i powiedzieć: „Nepotyzmowi mówimy NIE!” – kpi w materiale poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak.

  – W 2014 roku pewien poseł PiS wybrał się na wycieczkę do Krymu, pech chciał, że akurat było tam referendum, pech chciał, że wziął udział w tej grupie międzynarodowej, która uwiarygadniała to referendum akcesyjne Krymu do Rosji. Przypomnę tylko, że referendum było negatywnie zaopiniowane zarówno przez Unię Europejską jak i nasz rząd. Co robi teraz ten były poseł PiSu? Ano jest w spółce energetycznej Tauron Eco Serwis. I tutaj pytanie jest takie do pana ministra: czy można ufać komuś kto tak jawnie działał na rzecz Rosji i czy tak ma wyglądać budowa niezależności energetycznej Polski – pyta z kolei inny poseł Kukiz’15.

 – Najzabawniejsza jest jednak Wioletta Mackiewicz-Sasiak. Jest pielęgniarką w domu opieki społecznej i właśnie została członkiem rady nadzorczej giganta energetycznego Energa. Cóż wspólnego owa członkini ma z energią? Jest energiczna – kpi poseł Tomasz Jaskóła.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: youtube.com/kukiz15

Zobacz również