Stanisław Tyszka, poseł Kukiz’15 rozmawiał z Onetem na temat przyszłości formacji oraz kolejnych wyborów. Parlamentarzysta powiedział, że jeśli tendencja się utrzyma, to za 4 lata Kukiz’15 będzie rządzić Polską.

Tyszka odniósł się m.in do taśm Pawła Kukiza. Twierdzi, że muzyk wypadł na nich dobrze, ponieważ okazało się, że mówi to samo prywatnie co publicznie. Zaprzeczył, by Kukiz’15 odcięło się od narodowców.

– Spectrum poglądów określanych jako narodowe jest bardzo szerokie. Znajdziemy w nim też poglądy skrajne, które dla nas są absolutnie nieakceptowalne. I z ludźmi o takich poglądach nie współpracujemy. Natomiast w klubie mamy świetnych narodowców i liczmy, że oni jako jeden z podmiotów tworzących Ruch Kukiz’15 – obok m.in. wolnościowców, wojowników, rolników czy związkowców – będą coraz silniejsi – mówił.

Tyszka twierdzi, że przed Kukiz’15 rozpościera się jasna przyszłość.

– Jako formacja polityczna będziemy rosnąć. Ruch Kukiz’15 to formacja oddolna typu grassroots. Polacy angażują się w prace w ramach ruchu Kukiz’15, na przykład wokół takich spraw jak referendum dot. przyjęcia uchodźców, gdzie w kilka miesięcy zebraliśmy 250 tys. podpisów. Nasz projekt zrównania kwoty wolnej od podatku dla polityków i obywateli to viral. O akcji dowiedziały się 2 mln internautów, choć media głównego nurty całkowicie zignorowały temat. Ruch Kukiz’15 jest katalizatorem oddolnej energii Polaków na polskiej scenie politycznej. Jeśli tendencja się utrzyma, za cztery lata będziemy pierwszą siłą polityczną.

źródło: Onet

...

Zobacz również