Z nadchodzącym latem pojawi się wiele okazji, by napić się piwa na świeżym powietrzu z przyjaciółmi. Spożywanie alkoholu, nawet tego niskoprocentowego, w miejscach publicznych jest jednak w Polsce zakazane. Chce to zmienić klub parlamentarny Kukiz’15. 

Z informacji jakie udało się uzyskać „Superstacji”, wynika że klub parlamentarny Kukiz’15 przygotował projekt poprawki do ustawy o wychowaniu w trzeźwości, który ułatwi spożywanie niskoprocentowego alkoholu (tj. piwo) w miejscach publicznych.

Jak zdradził Superstacji rzecznik Kukiz’15, decyzja o możliwości spożywania alkoholi w miejscach publicznych winna należeć do samorządów. Aktualnie uniemożliwia im to ustawa.

 – Należy to zmienić. To jest prosta poprawka do tej ustawy. W ten sposób można umożliwić scedowanie tej decyzji na samorządy, by to samorządy decydowały, gdzie ich mieszkańcy mogą spożywać piwo – powiedział Superstacji rzecznik Kukiz’15.

Jeśli klubowi Kukiza uda się wprowadzić w życie swój pomysł to samorządy będą mogły samodzielnie wyznaczać tereny gdzie będzie można spożywać alkohol bez narażania się na wysokie mandaty.

 – Czekamy na dobrą okazję, aby go zgłosić. Liczę na to, że uda się w tej kadencji Sejmu wreszcie umożliwić Polakom spożywanie niskoprocentowego alkoholu, czy piwa w wielu miejscach – powiedział Superstacji rzecznik Kukiz’15.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: superstacja

...

Zobacz również