Mam zupełnie poważną propozycję – może niech po prostu Prawo i Sprawiedliwość mianuje radnych, wójtów i burmistrzów? Po co tworzyć fikcję wyborów?

To wszystko, co się dzieje od czasów zmian w TK nie ma absolutnie nic wspólnego z systemem demokratycznym, więc jaki jest sens ciągłego tworzenia pozorów demokracji? Ludzie NIE CHCĄ demokracji. Powiedzmy sobie jasno – PiS ma pełnię władzy, którą dało mu 6 mln wyborców i ci wyborcy chcą władzy absolutnej PiS-u. Obecna konstytucja umożliwia PiS-owi robienie praktycznie wszystkiego, co mu się podoba i to prawie zawsze ZGODNIE Z PRAWEM. W Sejmie mają większość, w każdej Komisji Sejmowej – też. Z nikim nie muszą, a przede wszystkim NIE CHCĄ rozmawiać. Więc po co się szarpać? Tomek, te wszystkie zgłaszane przez nas poprawki nie mają żadnego sensu. Oni nawet propagowania banderyzmu w Polsce nie chcą karać, a my liczymy na to, że będą demokratyzować proces wyborczy?

ZOBACZ TAKŻE: Kukiz chciał to ukryć przed wyborcami! Szokująca decyzja wyszła na jaw

To partia mentalnie bolszewicka, a takiej partii tylko ulica jest w stanie się postawić. Nikt inny nie da jej rady. Ustawią sobie ordynację pod siebie, zawłaszczą wszystko i dopiero, gdy nastąpi jakieś gospodarcze załamanie albo zawirowanie na szczytach władzy w partii zaistnieje nadzieja na państwo obywatelskie. Dopiero wtedy, gdy większość powie „dość” a na to się nie zanosi.

„(…)Trzy poprawki do projektu zaproponował Kukiz’15. Poseł tego klubu Tomasz Jaskóła, nazywając propozycję PiS „jedną z najbardziej zagrażających wolności wyborów”, proponował jej wykreślenie z projektu. Jednocześnie – jak sam mówił, nie mając nadziei, że większość PiS pozostanie przy obecnym systemie – proponował w kolejnych dwóch poprawkach, by siedmiu członków PKW było wskazywanych przez Sejm większością kwalifikowaną, co miałoby – jak powiedział Jaskóła – „zabezpieczyć przed targami politycznymi”. Poprawki te zostały odrzucone przez komisję (…)”.

ZOBACZ TAKŻE: I to się nazywa konkret. Kukiz równo objechał opozycję i PiS

Paweł Kukiz

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków


9 największych kompromitacji rządu PiS

Zobacz również