Kukiz zrywa sojusz z JKM-em
Wiadomości Pikio - 6 Maja 2015

Kukiz zrywa sojusz z JKM-em "Pan jest nieobliczalny"

Wielu tak zwanych wyborców antysystemowych liczyło na koalicję Janusza Korwin-Mikkego z Pawłem Kukizem. Na tę chwilę wydaje się, że z planów nici. Paweł Kukiz napisał na Facebooku, że ma pretensje do Korwin-Mikkego i zrywa, jak nazywa, "naciągany sojusz". Według Kukiza, Janusz Korwin-Mikke nie wywiązał się z umowy i dlatego nie będzie dalszej współpracy. Podczas debaty prezydenckiej lider partii KORWiN nagle pokazał wyliczenia, które wykazywały, że przez JOW-y brytyjska partia UKiP mimo wysokiego poparcia otrzyma mało mandatów. 

Publikujemy pełną treść oświadczenia Kukiza: "To, co na "debacie" wykonał Pan Korwin-Mikke z JOW-ami... Panie Januszu... Umów należy dotrzymywać. To PODSTAWA współpracy. Ja rozumiem, gdyby Pan przed programem podzielił się ze mną swoimi wątpliwościami co do JOW-ów... A Pan z planszami, wykresami wcześniej przygotowanymi , z "przyczajki" wali w swojego najlojalniejszego sojusznika....Przypominam Panu, ze w restauracji "Lotos" w Warszawie, w obecności Pańskiego syna ,jeszcze przed wyborami umówilismy się, że tuż przed dniem wyborów ten z nas, który będzie miał niższy wynik sondażowy przekazuje głosy drugiemu. Potem zmienił Pan zdanie. I się nie sprzeciwiałem. Na KAŻDYM spotkaniu z Obywatelami mówiłem, że nieważne na kogo zagłosują- ważne żeby na kandydata antysystemowego i zawsze Pana wymieniałem na pierwszym miejscu...A Pan dołączył do chóru przeciwników JOW- sztandarowego dla mnie i ludzi, którzy mi zaufali postulatu. I to w takim momencie. Prawie jak Ruscy 17.09.1939
Przecierpiałem Pańskie "opinie" na temat niepełnosprawnych, przymknąłem oczy na Pański stosunek do kobiet, starałem sie załagodzic Pańskie "instynkty strzeleckie" na Śląsku....Ale przesadził Pan. Pan jest nieobliczalny, Panie Januszu a Polska jedyna na świecie. To zbyt wielki skarb aby ryzykować jego stratę naciąganym sojuszem.Bogu dzięki jest Jacek Wilk, są Narodowcy i wiele innych grup dla których Polska stoi ponad pieniądzem i sławą.Niech Pan przekaże swoje głosy komukolwiek. Ja ich nie chcę. Bez wzgledu na to, jakie bedą wyniki wyborów w Anglii. Dla mnie SŁOWO to SŁOWO. Dla Pana narzędzie socjotechniki. A ja nie jestem politykiem w "klasycznym", magdalenkowym rozumieniu polityki. Czy Panu, tak po ludzku, nie wstyd?"
"Dla niekumatych... Załóżmy, że przed wyborami UMAWIAM SIĘ z Korwinem że łączy nas postulat wprowadzenia monarchii. I nagle, na debacie prezydenckiej dołaczam do chóru oponentów monarchii twierdząc, że oddam swoje głosy na Korwina pod warunkiem, że w Rosji wybiorą cara." - dodał Kukiz. Część wyborców namawia, by Kukiz wrócił do współpracy z Januszem Korwin-Mikke. Jak potoczą się dalsze losy tego sojuszu, wkrótce zapewne zobaczymy.
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News