W sobotę miała miejsce konwencja Ruchu Kukiza. Muzyk zapowiedział, że na swoje listy zaprosi wszystkich antysystemowych kandydatów, od prawicy do lewicy. 

– Będę chciał zaprosić wszystkich antysystemowych kandydatów do startu z naszych list, łącznie z Januszem Korwin-Mikkem, choć nie zamierzamy prowadzić rozmów koalicyjnych.

Z konwencji dowiedzieliśmy się, że takowe zaproszenie otrzymają Paweł Tanajno, Janusz Korwin-Mikke, Magdalena Ogórek, Grzegorz Braun oraz Marian Kowalski. To ciekawa informacja, szczególnie zważywszy na fakt, że Przemysław Wipler z partii KORWiN w bardzo chłodnych słowach wypowiadał się na temat negocjacji z Pawłem Kukizem. Twierdził, że muzyk chce zrobić z antysystemowych partii „dawców organów”.

Z deklaracji Kukiza wynika, że chce zaprosić kandydatów na listy, ale nie ma opcji na żadną koalicję. Zapowiedział, że konsekwentnie będzie działał na rzecz wprowadzenia JOW-ów.

– Będę łączył wydarzenia artystyczne z zachęcaniem ludzi do udziału w referendum – przyznał Kukiz  – zapowiedział Kukiz.

Do końca lipca Kukiz ma przedstawić twarze ruchu, który będzie walczył w wyborach parlamentarnych na jesieni. Zamierza zwlekać, by jak twierdzi, „system nie zdążył ich spacyfikować”.

– Jest mi obojętny światopogląd, pozycja społeczna, przeszłości i przyszłość osób, które tworzą komitety referendalne – zapowiedział Kukiz.

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

...

Zobacz również