Kukiz zakochał się w krowie. Ale to ona go wydoiła

Kukiz zakochał się w krowie. Ale to ona go wydoiła

Czegoś takiego nie wymyśliłby obdarzony największą wyobraźnią autor. Z transportu do rzeźni uciekła krowa, która życie wyżej ceni od zarobku swojego właściciela. Tą sprawą zainteresował się Paweł Kukiz, który dla zwierzęcia gotów jest zrobić wszystko.

Sprawa swój początek miała w czwartek rano. Wówczas portal wp.pl poinformował o krowie, która podczas załadunku transportu do rzeźni uciekła i ukryła się na jednej z wysp Jeziora Nyskiego. Zwierzę jest tak zawzięte, że na widok strażaków, których wezwał hodowca, uciekła znów do wody i ponownie wpław przepłynęła na pobliski półwysep. ZOBACZ TAKŻE: Kukiz doprowadzony do dzikiej furii. "LEWACKIE ŚCIERWA!"

Kukiz wkracza do akcji. Zakochał się w "krowie bohaterce"

Postawa dzielnego zwierzęcia bardzo spodobała się Pawłowi Kukizowi. Polityk najpierw udostępnił artykuł wp.pl na Facebooku. Udostępniając artykuł napisał, że "nie wie jak, ale powinniśmy pomóc tej dzielnej krowie". Potem poinformował także o tym, że zaangażował się w ratowanie "krowy bohaterki", jak ją nazwał. - Nie jestem wegetarianinem, ale hart ducha i wola walki o życie tej krowy jest nie do przecenienia! W związku z tym postanowiłem zrobić wszystko, by (po pierwsze) spowodować, aby krowa została dostarczona w bezpieczne miejsce i w drugim etapie, w nagrodę za jej postawę, dać jej gwarancję dożycia emerytury i naturalnej śmierci - napisał Kukiz na Facebooku. ZOBACZ TAKŻE: Sensacyjne ustalenia Kukiz'15. Petru człowiekiem Kaczyńskiego!

Słowo się rzekło - krasula u płota?

Polityk faktycznie ostro wziął się za tę sprawę. Skontaktował się z rodziną hodowcy, który mimo wszystko chce się pozbyć zwierzęcia najlepiej z jak najwyższym zarobkiem. Swoje osiągnięcia zreferował na Facebooku, obiecując, że nie zostawi tej sprawy. - Dodzwoniłem się do siostry hodowcy, właściciela krowy. Zadeklarowałem wykup krowy, opłacenie weterynarza, który uśpi ją na czas transportu do rodzimej stajni, pod warunkiem gwarancji zapewnienia jej bezpieczeństwa do czasu znalezienia miejsca pobytu w jakimś agroturystycznym domu spokojnej - dla niej - starości - opisał Kukiz. Początkowe próby umieszczenia zwierzęcia w opolskim ZOO okazały się nieskuteczne. Nie można tego zrobić z uwagi na przepisy prawne, które muzyk i polityk określa mianem "absurdalnych". Teraz polityk poszukuje agroturystyki, która byłaby chętna zaopiekować się dzielnym zwierzęciem.

Tym razem to krowa kogoś wydoiła

- Lekko wymiękłem, kiedy dowiedziałem się, że krowa rasy limousine waży ok. tony, a jej cena to ok. 8-9 tys złotych - przyznał. - Mam nadzieje, że wspólnie damy radę zapewnić tej twardzielce godny byt do końca jej dni - podkreślił jednak. ZOBACZ TAKŻE: Tajny plan Kukiz'15 ujawniony! Wyborcy będą wściekli
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News