Od wczoraj opinię publiczną elektryzuje głośne wyrzucenie posła Piotra Liroya Marca z szeregów Kukiz’15. Całą sytuację w końcu postanowił skomentować sam lider ugrupowania.

Paweł Kukiz opublikował w serwisie Facebook oświadczenie, w którym wyjaśnia całą sytuację, a także skomentował ją w dzisiejszej audycji dla Polskiego Radia 24.

Piotra prosiliśmy od ponad pół roku o zerwanie kontaktów ze swoimi najbliższymi współpracownikami, którzy według nas nie są zbyt transparentni – mówił lider Kukiz’15.

Według nieoficjalnych informacji chodzi o osoby, które miały swój udział w ,,aferze reprywatyzacyjnej”. Paweł Kukiz zdaje się połowicznie to potwierdzać.

To się okaże, czy brały udział w stu procentach, czy nie brały; do komisji reprywatyzacyjnej będą skierowane sprawy przez nas, przez Kukiz’15, dotyczące chyba dwóch czy trzech kamienic – tłumaczy Paweł Kukiz.

Były muzyk zaznacza, że ,,Liroy” wbrew wielokrotnym prośbom nie zdecydował się odciąć od osób, które władze klubu uważają za ,,nietransparentne”. Dodaje jednak, że jeśli wyrzucony poseł zmieni zdanie w tej kwestii, to Kukiz’15 pozostaje dla niego otwarte.

Jak istnieją bardzo poważne wątpliwości co do transparentności, tak to nazwijmy, ludzi bardzo blisko związanych z którymś z posłów klubu Kukiz’15, to niestety są dwie opcje: albo trzeba się takich ludzi pozbyć, albo pozbyć się ich wraz z posłem – dodaje Paweł Kukiz.

https://www.facebook.com/kukizpawel

źródło: Polskie Radio 24

Zobacz również