Paweł Kukiz, bezpartyjny kandydat na prezydenta Polski, odnosząc się do nowego sposobu liczenia PKB stwierdził, że prostytucja w Polsce powinna być zalegalizowana.

Według Kukiza legalizacja prostytucji uniemożliwiłaby manipulacje dochodami z tego rodzaju działalności w kontekście nowego sposobu naliczania PKB uwzględniającego nielegalną działalność tj. handel narkotykami, prostytucja, przemyt itp.

– Okazuje się, że… ponieważ szara strefa została wciągnięta do PKB, w ten sposób łata się PKB. Czyli jaki to jest system? Prostytucki. Uważam, że prostytucja powinna zostać zalegalizowana w Polsce by nie można było manipulować PKB – przekonywał Kukiz.

Kukiz w rozmowie z Moniką Olejnik odniósł się także do niedawnego skandalu dyplomatycznego między USA a Polską dotyczącego wypowiedzi szefa FBI, w której Amerykanin zarzucił Polsce współodpowiedzialność za Holocaust. Jak zapewnia Kukiz, gdyby był prezydentem Polski to poza oficjalnymi przeprosinami zażądałby od prezydenta USA wprowadzenia do amerykańskich szkół programu edukacyjnego o eksterminacji ludności polskiej przez Niemców, na podobnej zasadzie jak robi się to z Holocaustem.

Całą rozmowę Pawła Kukiza z Moniką Olejnik można odsłuchać na radiozet.pl

bh, źródło: radiozet.pl

Zobacz również