To nie była transakcja życia. To się należało jak psu buda. Przez 65 lat moja Rodzina płaciła czynsz.Babcia, Mama były najemcami tego mieszkania od 05.05.1945 roku. Od 1982 roku byłem w tym mieszkaniu zameldowany. W latach 90tych zostałem najemcą. Całe studia, okres pracy z AYA RL, początki małżeństwa mieszkałem non stop w Warszawie. Potem – ze względu na pracę- stała się moim drugim domem. Kiedy pojawiła się możliwość wykupu za 10% wartości – wykupiłem. Dziś mieszka tam moja średnia Córka.

Starania o wykup rozpocząłem w połowie lat 90 tych. Przebrnięcie przez administrację było horrorem. Na dodatek stan budynku, przy którym od wojny nie zrobiono praktycznie nic stawał się dramatyczny. Jak wyglądało – w podaniu o wykup.

W końcu w 2010 roku stałem się właścicielem. 37 m2- dwa pokoje. Przechodnie.
Kiedy czytam, że „Według przepisów o takie mieszkanie mogły się ubiegać osoby, których nie było stać na zakup lokum na wolnym rynku” to śmiać mi się chce :-) Bzdury. Nie było takich przepisów. Jeśli już, to były przepisy, ze aby kupić za 10% wartości trzeba było być najemca tego lokalu przez minimum 10 lat. I te warunki spełniałem. Jeśli osoba „z ulicy” chciałaby takie mieszkanie komunalne kupić to musiałaby zapłacić cenę rynkową bo nie spełniała warunku 10 letniego bycia najemcą.

Tyle w temacie. A autorowi tego artykułu służę pomocą w dotarciu do wszystkich dokumentów dotyczących tego podłego czynu wykupu mieszkania z cieknącym dachem zajmowanego od 4 pokoleń. 

...

Zobacz również