Paweł Kukiz postanowił zareagować na dyplomatyczny konflikt pomiędzy Turcją a Unią Europejską poprzez wznowienie jednego z flagowych projektów jego formacji. Już po wakacjach planuje złożyć go w Sejmie.

W ostatnich dniach na linii Turcja – Niemcy i Holandia, rosną cały czas napięcia dyplomatyczne. Turecki prezydent oskarża władze wspomnianych krajów o nazistowskie metody w walce z mniejszościami etnicznymi. Wszystko przez uniemożliwienie tureckiej mniejszości zorganizowania wieców politycznych z udziałem tureckich polityków w ramach kampanii wyborczej przed zbliżającym się referendum w sprawie zmiany ustroju państwa.

W pewnym momencie Recep Tayyip Erdoğan, a za nim jego współpracownicy, zagroził Unii Europejskiej, że gdy ta nie ustąpi i nadal będzie „dyskryminować” turecką mniejszość to zerwie porozumienia w sprawie imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki. To dla Europy oznaczałoby tylko jedno – ogromna fala imigrantów – o wiele większa niż w poprzednich latach – zalałaby nasz kontynent.

W związku z tym, Paweł Kukiz postanowił wznowić swój flagowy projekt dotyczący zorganizowania referendum ws. przyjmowania przez Polskę imigrantów. Jak poinformował, do potrzebnych 500 tysięcy podpisów, brakuje mu jeszcze 150 tys.

  – Niestety, koniecznie musimy wkrótce wrócić do zbierania podpisów pod referendum „uchodźczym”. Na 500 tys. potrzebnych podpisów brakuje 150 tys. Wierzę, że po wakacjach będziemy mieli komplet – napisał Kukiz na jednym z portali społecznościowych.

...

Zobacz również

Zobacz również