„Rodzina 500 plus” to flagowy projekt Prawa i Sprawiedliwości. Na konferencji „Przyszłość i zdrowie polskiej rodziny” Beata Szydło ogłosiła sukces programu. Jej wypowiedź oraz przytoczone dane przeanalizował Paweł Kukiz, jednak jego reakcja była kompletnie inna.
– Przygotowanie programu 500 plus i wprowadzenie tego programu to praca całego zespołu ludzi. Pracował nad nim i utożsamiał się z tym programem cały rząd. To jest ogromna zasługa pani minister Elżbiety Rafalskiej, która razem ze swoim zespołem w ministerstwie rodziny, pracy i polityki społecznej w tak krótkim czasie przygotowała ten program i wdrożyła go w życie. Wdrożyła go w życie bez właściwie żadnych problemów, bo dziś już mamy (…)złożonych ponad 2,5 mln wniosków – mówiła Beata Szydło.

Dwa i pół miliona wniosków – jakby nie patrzeć, to dość dużo, a liczba pewnie jeszcze wzrośnie. Rząd przekonuje, że pieniądze na program się znajdą. Na to, że program 500 plus jest dużym obciążeniem dla budżetu mogą wskazywać nowe podatki nałożone przez PiS. Paweł Kukiz jednak nie wierzy, że PiS wystarczy środków na 500+ bez zadłużenia Polski.

Jezu Chryste… Miej nas w opiece … DWA i PÓŁ miliona razy 500 zł co miesiąc… Razy dwanascie…. 15 000 000 000 zl rocznie… Skąd PiS weźmie na to pieniądze? Pożyczy? KTO to spłaci za 10 lat??? Opodatkują do ostatniej kropli firmy?Małe i średnie przedsiebiorstwa padną na pysk. Boże, spraw abym się mylił i przeprosił za dzisiejsze najczarniejsze z czarnych myśli… – czytamy w najnowszym wpisie Kukiza.

Warto dodać, że w swoich wyliczeniach Paweł Kukiz nie uwzględnił kosztów obsługi „500 plus”, a więc pensji odpowiednich urzędników, kosztów stworzenia systemu internetowego i tym podobnych.

Waszym zdaniem rząd PiS jest w stanie zrealizować program „500 plus” czy nie obejdzie się bez kolejnych podatków i jeszcze większego zadłużenia kraju?

źródło: facebook, interia

...

Zobacz również