Kukiz pisze list do Tuska ws. uchodźców

Kukiz pisze list do Tuska ws. uchodźców

Paweł Kukiz, którego formacja w ostatnich tygodniach straciła większość poparcia jakie udało mu się zyskać w wyborach prezydenckich, napisał list w sprawie uchodźców z Bliskiego Wschodu do przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska i przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza.

Paweł Kukiz, który jeszcze niecały miesiąc temu - po zmianie zdania za sprawą apelu papieża Franciszka - był zwolennikiem przyjmowania przez Polskę uchodźców z Bliskiego Wschodu (informowaliśmy o tym TUTAJ), dzisiaj opublikował list otwarty do Donalda Tuska, w którym apeluje o odwagę w podejmowaniu decyzji blokujących napływ uchodźców i ostrzega przed zagrożeniem terroryzmem, które może przyjść wraz z nimi. Poniżej publikujemy pełną treść listu Pawła Kukiza skierowanego do Donalda Tuska i Martina Schulza.

"Panowie! Po raz kolejny najwyższe władze Unii Europejskiej zbiorą się jutro, by debatować na temat problemów związanych z masowym napływem setek tysięcy imigrantów. Po raz kolejny dojdzie do spotkań, konferencji, deklaracji. Popłynie potok słów, po którym nikt nie spodziewa się konkretów. Bo i dlaczego wczorajsza niemoc, której tyle raz doświadczyliśmy, ma zmienić się w jutrzejszy plan i działania? Dlatego już dziś, jako lider ruchu będącego wyrazem odwagi Polaków świadomych swej tożsamości i obywatelskich praw, Polaków gotowych przełamywać schematy i bezwzględnie bronić dobra wspólnego, apeluję: miejcie i wy odwagę. Apeluję o to, by odważnie spojrzeć w oczy faktom dotyczącym fali imigracji do Europy. Faktom, które przeczą oficjalnej narracji, podawanej przez główny nurt mediów i polityki. Miejcie odwagę by przyznać, że około 75% imigrantów to mężczyźni. Jeśli w krajach, z których pochodzą, jest tak źle, że muszą emigrować młodzi mężczyźni, to czy jednocześnie jest tak dobrze, że mogą w nich pozostać kobiety i dzieci? Miejcie odwagę dostrzec, że z każdym dniem i z każdym kolejnym tysiącem imigrantów wzrasta w Europie zagrożenie terrorystyczne. Jakim prawem przemilcza się informacje o terrorystach z Państwa Islamskiego wśród imigrantów? Miejcie odwagę wyciągnąć rękę i wspomóc Węgry, które pozostały osamotnione w walce o to, co dla każdego państwa jest najświętsze – nienaruszalność granic i możliwość bycia gospodarzem w swoim własnym kraju. Miejcie odwagę zamiast udawać miłosiernych stworzyć realny plan dla krajów z których pochodzą imigranci. W świat musi pójść komunikat, że kolejni imigranci nie mogą być już przyjmowani. Jakim prawem mówi się nam o pomocy dla uchodźców, gdy nierozwiązane są powody migracji? Miejcie odwagę by dostrzec głębię problemu i skierować pomoc do Libii, Syrii i innych upadłych państw. Stwórzmy dla nich projekt na kształt nowego planu Marshalla, pomóżmy pokonać islamski terroryzm i odbudować się. Jakim prawem stawia się Polskę i inne kraje regionu pod ścianą i zarzuca brak solidarności?Miejcie odwagę przyznać, że kraje Europy Środkowej, Polska, Rumunia, Czechy, Węgry i Słowacja, które bronią się przed masowym napływem imigrantów, które bronią się przed gettami i dzielnicami rządzonymi przez szariat - mają rację. Dlaczego nie mówi się i nie uwzględnia się kosztów jakie ponosi nasz region w związku z wojną na Ukrainie? Miejcie odwagę i wyobraźnię by dostrzec, że Polska już dziś gości co najmniej kilkadziesiąt tysięcy imigrantów z Ukrainy i innych krajów regionu, przy czym sama jest państwem, z którego ludzie cały czas emigrują. Miejcie odwagę, by powiedzieć jasno i wyraźnie: granice Unii Europejskiej muszą być bronione. Odwagi w myśleniu i działaniu, Europo! Europo, obudź się! Paweł Kukiz" Polub pikio.pl by być na bieżąco!
Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco: bh
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News