Jeszcze do niedawna PiS dzieliło opozycję na dwa obozy. Jeden stanowiła „opozycja totalna”, czyli PO, Nowoczesna i PSL. Drugą formacją była „opozycja umiarkowana”, do której władza zaliczała Kukiz’15. Ostatnio lider ruchu politycznego, Paweł Kukiz, coraz bardziej stara się jednak stracić przychylność partii Kaczyńskiego i ostro krytykuje jej działania.

Na szczególnie nieprzychylną opinię Kukiza w ostatnim czasie może liczyć zwłaszcza Jacek Kurski, szef telewizji publicznej. Po słowach o Kurskim, jako „podstawowym źródle zła”, były rockman postanowił uderzyć w kontrolowaną przez niego TVP. Jak stwierdził, zrozumiałe jest, że na początku swoich rządów PiS chciało odreagować 8 lat władzy PO. To, co się teraz z nią dzieje, to jednak już „przeginka”.

 – Dziwię się Prawu i Sprawiedliwości. TVP jest teoretycznie telewizją publiczną, ale czysto teoretycznie. Rozumiem, na początku, pół roku, rok, odreagowania tych ośmiu lat i stylistyki, jaką oni uprawiali, jest dopuszczalne. Natomiast kolejny rok to przeginka – mówi lider Kukiz’15.

Kukiz nie przebierał w słowach. Stwierdził ostro, że TVP „ogląda z obrzydzeniem”, bo obecnie telewizja publiczna to ogromna „tuba propagandowa PiS”. Co więcej, wieszczy, że wykorzystywanie mediów w ten sposób będzie gwoździem do trumny partii Kaczyńskiego.

Zobacz również

 – Z obrzydzeniem od czasu do czasu oglądam. To propagandowa tuba. To, co jest najgorsze z perspektywy Prawa i Sprawiedliwości, oni się sami zaorają tą telewizją – stwierdził muzyk.