Kukiz ostro o Tusku i Grupie Wyszehradzkiej

Kukiz ostro o Tusku i Grupie Wyszehradzkiej

Paweł Kukiz, w rozmowie z wSensie.pl przedstawił swoją opinię na temat pozycji Polski w UE i Grupie Wyszehradzkiej. Nie obyło się bez przytyków wobec ponownie wybranego przewodniczącego Komisji Europejskiej i Jarosława Kaczyńskiego.

Paweł Kukiz nie dowierza zapewnieniom Jarosława Kaczyńskiego o tym, że niedawne wydarzenia w Radzie Europejskiej podnoszą status Polski na arenie międzynarodowej. Uważa, że spór z Unią Europejską jeszcze bardziej spycha nas na dalszy plan.

-  Ja natomiast, w tej chwili, nie bardzo mogę się zgodzić z takimi prognozami, że Polska spadnie na drugą prędkość. Spadnie na trzecią - mówi polityk.

Przewodniczący ruchu Kukiz'15 zwrócił też uwagę na trudności w porozumieniu się z naszymi najbliższymi sojusznikami z grupy V4. Uważa, że poprawienie tych stosunków, jak sam to określa, lepsze "połapanie się z Grupą Wyszehradzką" mogłoby być przyczyną, ale też symptomem wzrostu pozycji Polski w Europie.

O samym Donaldzie Tusku były muzyk wypowiada się w sposób wyjątkowo niepochlebny. - Człowiek miałki, nijaki, którym mogą kierować Francja, Niemcy, jak im się żywnie podoba - mówi Paweł Kukiz. Przedstawia też swoją opinię na temat tego, jak należało zapobiec jego reelekcji. Zdaniem Kukiza należało już rok temu toczyć rozmowy w kuluarach, dyplomatycznymi metodami przekonywać przedstawicieli pozostałych państw UE, aby nie popierali kandydatury Tuska. Jego wybór komentuje słowami "Fatalna sytuacja".

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News