Aktywny w mediach społecznościowych poseł, Paweł Kukiz wykpił na Facebooku informacje o planowanym zamachu na Antoniego Macierewicza. Post pojawił się po tym, jak wyciekły informacje o prowadzonym w tym zakresie śledztwie.

Postępowanie dotyczące rzekomych planów zamachu na szefa MON prowadzi Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Nikogo, jak na razie, w tej sprawie nie zatrzymano, choć PK poinformowała, że gotowe są zarzuty wobec jednej osoby.

Lider Kukiz’15, żartując zaproponował, by ochroną ministra zajęły się Siły Zbrojne.

– Proponuję zwiększyć ochronę Pana Ministra. Na stałe (pod domem) ze dwa bataliony Obrony Terytorialnej, a przy okazji wizytacji w terenie kilka Leopardów i F-16 w asyście śmigłowców – napisał.

Dostało się także prokuraturze. Według muzyka jawność postępowania i powszechny rozgłos, jaki uzyskała sprawa może jedynie zaszkodzić, poważnie utrudniając złapanie świadomych niebezpieczeństwa niedoszłych zamachowców. Odpowiadając na słowa krytyki w komentarzach, powiedział, że jego zdaniem taka sytuacja jest niedopuszczalna i dowodzi tego, że żyjemy w „państwie teoretycznym i tyle”.

Przy okazji gratuluję Prokuraturze ujawnienia prowadzenia śledztwa w sprawie ‚czynienia przygotowań w celu usunięcia przemocą poprzez fizyczną likwidację osoby pełniącej funkcję Ministra Obrony Narodowej’. Z całą pewnością jawność ułatwi pojmanie spiskowców – dodał.

ZOBACZ TAKŻE

źródło: wp.pl

Zobacz również