Trudno nie odnieść wrażenia, że w czasie sporów o reformę sądownictwa Paweł Kukiz trzymał się nieco z boku całego zamieszania. Dopiero teraz nie przebierając w słowach postanowił wyjawić, co myśli na ten temat.

Wiele osób zarzucało politykom Kukiz’15, że ci nie wsparli obywateli w czasie protestów przeciwko Prawu i Sprawiedliwości. Lider ugrupowania postanowił odpowiedzieć na tego typu komentarze.

Trudno jest dziś wytłumaczyć ludziom biorącym udział w protestach, że choć MAJĄ RACJĘ sprzeciwiając się ustawie dającej Ziobrze pozycję niewyobrażalną w państwie demokratycznym, to jednocześnie swoimi protestami budują Wam drogę do powrotu do władzy i opowiadają się za pozostawieniem starych „porządków” – zwrócił się do polityków opozycji Paweł Kukiz.

Dodał, że mimo iż nie popierał ustaw odrzuconych przez Prezydenta RP, to ma nadzieję, że do reformy i tak dojdzie. Jego zdaniem sądy wcale nie są obecnie niezależne, ale kontrolowane właśnie przez środowiska związane z opozycją.

Modlić się codziennie za Kaczyńskiego powinniście, bo gdybym to ja miał władzę, to Nowakowi w życiu nie udałoby się uciec na Ukrainę a wielu z Was byłoby już w Sztumie – grzmi Paweł Kukiz.

facebook.com/kukizpawel

źródło: facebook.com/kukizpawel

https://www.youtube.com/watch?v=hE8DTQ0wSsc

...

Zobacz również