„Jest RÓŻNICA między OPZZ ROLNIKÓW a tym od Guzów i Szmulewiczów ! Pisze bo juz mam dosc niewiedzy jaka bije z wielu komentarzy pod moimi ostatnimi wpisami!” – pisze na swoim Facebooku Paweł Kukiz.

Muzyk odniósł się tym samym do swoich słów, które padły w TVP Info, że będzie tworzył ruch społeczny z OPZZ, Solidarnością Śląsko-Dąbrowską i organizacjami lewicowymi. O sprawie pisaliśmy tutaj.

„OPZZ Rolników to ani lewica, ani prawica, tylko kwintesencja narodu – pracodawcy jednocześnie samodzielnie urobieni po łokcie” – podaje Kukiz cytując jednego ze swoich sympatyków.

TYLKO szerokim frontem mozna rozwalic System. Bez siły Gorników i Rolników NIC nie zdziałamy. Wiec nie mozna ich do siebie zrazać. Priorytet to zmiana ordynacji na taką, gdzie LUDZIE będą decydowac o kształcie Panstwa! 10 % siły w Sejmie to ZA MALO. Rządzący muszą mieć świadomość, że za ruchem obywatelskim który mam zamiar poprowadzić stoi armia kilofów, bron i głos ludu.” – dodaje Kukiz. 

Do Pawła Kukiza sceptycznie jest również nastawiony doradca OPZZ Piotr Szumlewicz.

„Paweł Kukiz ogłosił, że chce budować koalicję z OPZZ. Z przykrością oświadczam, że OPZZ na chwilę obecną nie przewiduje tego rodzaju współpracy. Jesteśmy też zdecydowani przeciwni flagowemu pomysłowi Kukiza, czyli jednomandatowym okręgom wyborczym. Wprowadzenie JOW-ów oznaczałoby radykalne ograniczenie demokracji i prowadziłoby do dalszego zniechęcenia społeczeństwa do polityki.”

fot. Facebook/Prezydent Kukiz

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.