– Lider PO Grzegorz Schetyna poinformował w czwartek, że Platforma zawiesza protest w Sejmie i składa wniosek o odwołanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. – W związku z tym, że udało nam się przywrócić obecność mediów w parlamencie i możliwość nieskrępowanej relacji obrad parlamentarnych i aktywności parlamentarnej, zawieszamy nasz protest – powiedział Schetyna

Gdyby Pan był, Panie Przewodniczący, na spotkaniu liderów opcji parlamentarnych u marszałka Karczewskiego to by Pan wiedział, że już 09.01 (w poniedziałek) ustalone zostało, iź dziennikarze wchodzą na Galerię dziś, 11.01. Że wszystkie ich dawne uprawnienia pozostają nienaruszone. . Dziwię się, że Pan Petru o tym Panu nie powiedział. Ja wielokrotnie mówiłem o tym w mediach.
No ale skoro Pana nie było, i nie miał Pan wiedzy więc niech Pan dalej będzie przekonany iż to PO swoją niezłomną postawą obroniła wolność mediów.

Stanisław Tyszka napisał:

– PiS ogłosiło dziś dwutygodniową przerwę w posiedzeniu Sejmu, a PO łaskawie zawiesiła okupację Sali Plenarnej…

Domyślam się, że przerwa ta wynika z porozumienia PO-PiS. Nie do końca ją rozumiem, bo posiedzenie było planowane do jutra i nie zrealizowaliśmy w ogóle zaplanowanego porządku obrad. Wydawało mi się też zawsze, że posłowie pobierają 10 tysięcy złotych miesięcznie z kieszeni podatników właśnie po to, żeby pracować na ich rzecz w Sejmie. No, ale jestem w polityce nowy i może nie do końca rozumiem niuanse porozumienia PO-PiS…

Przy okazji – podesłano mi załączony niżej mem, który w sposób skandaliczny obraża te przesympatyczne i mądre zwierzęta. Nie ma mojej zgody na takie porównania!

...

Zobacz również