Jak pisze kandydat na prezydenta RP Paweł Kukiz, nie zamierza budować partii politycznej. Uciął też spekulacje mediów na temat rzekomej współpracy z Sławomirem Izdebskim.

„Nie zakładam i nie buduję partii z p. Izdebskim. Z innymi panami też. Budować partii nie zamierzam” – informuje Kukiz przez swój profil na Facebooku.

Do tej pory dziennikarze pisali, że Kukiz stworzy formację razem z Ruchem Społecznym Rzeczpospolitej Polskiej. W radiu RDC, Sławomir Izdebski opowiadał, że po wyborach okaże się jaką ostateczną formę przyjmie kooperacja z Kukizem. Znany w środowisku rolników Izdebski przekonywał, że ma zapewnienie, iż Kukiz jest razem z nim.

 

Jak wynika z postawy Kukiza na Facebooku, nowa partia z jego udziałem raczej nie powstanie. A przynajmniej teraz Kukiz ma inne plany. Niedawno zarzucił Januszowi Korwin-Mikkemu, że ten wcześniej z nim się dogadał, a potem zmienił zdanie na temat wprowadzenia JOW-ów. „Umów należy dotrzymywać” – pisał Kukiz na Facebooku nazywając Korwin-Mikkego „Królem z innej bajki”.

źródło: onet.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.